Connect with us

Czego szukasz?

WRC

Ott Tanak: z Toyotą mam największe szanse na tytuł mistrza

Ott Tanak jest przekonany, że przeprowadzka z zespołu M-Sport Forda do Toyota Gazoo Racing na sezon 2018 daje mu największe szanse na mistrzostwo w WRC. Kierowca dołączył do teamu Toyoty razem ze swoim pilotem Martinem Jarveoją. Obaj zawodnicy trenują pod okiem dyrektora zespołu WRC Toyoty i czterokrotnego rajdowego mistrza świata, Tommiego Mäkinena.

Ott Tanak - Toyota 2018

Obiecujący poprzedni sezon

W ubiegłym roku Ott Tanak startował w zespole Forda razem z Sebastienem Ogierem i zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw po tym, jak wygrał swój pierwszy rajd WRC na Sardynii, po czym stanął na najwyższym podium powtórnie w Rajdzie Niemiec. W tym sezonie łotewski kierowca dołączył do Jari-Mattiego Latvali i Esapekki Lappiego.

Ott Tanak celuje w mistrzostwo

W Toyota Gazoo Racing WRT zadebiutował w świetnym stylu, zajmując 2. miejsce w Rajdzie Monte Carlo. Na podium stanął wtedy Jari-Matti Latvala, który trzy tygodnie później jeszcze bardziej zaskoczył wszystkich, gdy wygrał drugą rundę w Szwecji. Lappi pełnił początkowo funkcję kierowcy testowego, jednak już w 6. rundzie w Portugalii siadł za kierownicą trzeciego Yarisa WRC. Dwie rundy później, w rodzinnej Finlandii, zaliczył swój pierwszy wielki sukces. Najwyższe podium dla Lappiego stanowiło drugie zwycięstwo Toyoty w sezonie.

Dla wszystkich jest jasne, że zespół Toyoty radził sobie w ubiegłym roku bardzo dobrze” – skomentował Tanak podczas inauguracji sezonu WRC na Autosport International Show w Wielkiej Brytanii. – „Biorąc pod uwagę, że był to ich pierwszy sezon, okazali się bardzo konkurencyjni. Team Toyoty ma ogromny potencjał”.

Estończyk wierzy w swój nowy zespół

Musiałem się upewnić, że w nadchodzących latach będę częścią tego zespołu. Moim zdaniem dołączenie do Toyoty daje mi największe szanse na walkę o tytuł” – podkreślił Ott Tanak.

Łotewski kierowca dodał, że przygotowania do nowego sezonu idą bardzo pomyślnie, a on przyzwyczaja się do nowej ekipy. „Zostałem bardzo dobrze przyjęty przez nowych kolegów, wszyscy mocno mnie wspierają” – zapewnił zawodnik.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama