Nasze profile w mediach społecznościowych

Motorsport

Boullier obawiał się całkowitego rozpadu McLarena w zeszłym sezonie

Dyrektor sportowy McLarena, Eric Boullier, ujawnił, że miał w zeszłym sezonie poważne obawy, iż zespół może się całkowicie rozpaść. Wszystko rzecz jasna przez pogarszające się relacje z dostawcą silników, Hondą.

Opublikowano

w dniu

fot.: FIA

Znam efekt domina, budowa zespołu F1 zajmuje wiele lat, natomiast zniszczyć go można w ciągu kilku miesięcy” – powiedział w ramach wyprodukowanego przez Amazon 4-odcinkowego serialu dokumentalnego “Grand Prix Racer”, który widzieli już wybrani dziennikarze, a publicznie będzie on dostępny od 9. lutego.

Francuz przyznał, że bolid na 2017 wypadł na przedsezonowych testach znacznie gorzej niż zakładano, a szczególnie wkurzony był Fernando Alonso, gwiazda zespołu. Zapowiedział w nerwach, że nie przetrwa kolejnego sezonu z tym silnikiem.

Boullier przyznał w dokumencie, że miał wtedy poczucie, iż razem z odejściem Alonso jeszcze przed pierwszym wyścigiem mógłby rozpaść się cały zespół. W filmie pojawia się także Jonathan Neale, inżynier w McLarenie, który przyznał, że osiągi silnika Hondy podczas testów były dla niego negatywnym szokiem.

Producent filmu Manish Pandey podziękował McLarenowi za umożliwienie filmowcom uzyskania tak surowego obrazu zespołu w kryzysie. “Nie jest tajemnicą, że był to najtrudniejszy sezon w historii McLarena. Łatwo byłoby nam zamknąć drzwi” – stwierdził.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama