Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

“Nie otrzymywałem żadnych wskazówek”. Stroll wylewa żale do Massy i chwali Kubicę

Lance Stroll stwierdził, że nie będzie tęsknił za Felipe Massą. 19-latek na łamach “Autosportu” wypowiedział się o Brazylijczyku w zjadliwy sposób, podkreślając, że nie otrzymywał od niego żadnych wskazówek w ubiegłym sezonie.

Opublikowano

w dniu

fot.: FIA

Sytuacja jest zaskakująca, bowiem Massa w wielu wywiadach podkreślał, że był mentorem dla młodego Kanadyjczyka, zaznaczając, że chciał pomagać Strollowi tak, jak jemu w pierwszych krokach w F1 pomagał Michael Schumacher. To szczególnie zirytowało 19-latka. – Nie wiem, dlaczego ludzie myślą, że on był moim trenerem czy mentorem.

Nie sądzę, abym otrzymywał od niego jakiekolwiek wskazówki w zeszłym roku, cokolwiek. Był kolegą z zespołu, jak każdy inny z ekipy. Skupiał się na sobie i jak najszybszej jeździe, a ja starałem się robić to samo. Tyle. W naszych relacjach nie było nic więcej – powiedział “Autosportowi” Stroll.

On wykonywał swoją robotę, a ja robiłem swoje. Kto wykonywał pracę lepiej, ten wyżej kończył wyścig. Moje podejście do pracy się nie zmienia, niezależnie od tego, czy obok mam partnera z 15-letnim czy z rocznym doświadczeniem – dodał Stroll, niejako zamykając temat doświadczenia tegorocznych kierowców Williamsa i zatrudnienia przez zespół Siergieja Sirotkina.

Stroll wypowiedział się także w ciepłych słowach na temat Roberta Kubicy. – Robert może być dla nas dużym wsparciem, to na pewno. Wygląda na to, że dobrze poznał nasz samochód podczas testów w Abu Dhabi i zrozumiał główne problemy. Możemy wykorzystać jego wiedzę, aby wejść na wyższy poziom – stwierdził Kanadyjczyk.

Na wywiad zareagował już sam Massa, który na Twitterze napisał, że lepiej będzie, jeśli nie będzie tego komentować.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama