Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Jak wyglądał proces faceliftingu Škody Fabia?

O tym, jak wyglądał proces faceliftingu Škody Fabia opowiada Jiří Hadaščok, którego zespół odpowiadał za odświeżenie designu bestsellerowego modelu marki.

Opublikowano

w dniu

źródło inf./fot.: Skoda

Jak długo pracowaliście nad faceliftingiem Fabii?

J.H.: Każdy nowy projekt, włączając w to facelifting, musi odbywać się według ściśle określonego harmonogramu, aby dotrzymać terminu wprowadzenia modelu na rynek. Proces projektowania trwa kilkanaście miesięcy, aż do etapu produkcji. Facelifting Škody Fabii, od pierwszych projektów do ostatecznej wersji, trwał około dziesięciu miesięcy.

Czy są podstawy by twierdzić, że odświeżona Fabia będzie przyciągać wzrok na ulicach?

W Škoda Design staramy się projektować samochody dla wszystkich klientów. Wierzę, że facelifting Fabii okaże się powiewem świeżości. Samochód ten docenią zarówno klienci ceniący sportowy charakter jak i ci, którzy lubią szykowny design. Mając na uwadze, że praktyczność i przestronność są nieodłącznymi cechami naszych pojazdów, mam nadzieję, że ten odmieniony samochód będzie atrakcyjny również dla młodych rodzin z dziećmi.

Czy facelifting Fabii odbył się w tym samym zespole projektantów, którzy pracowali nad bazową wersją modelu?

Nasz zespół stale się rozwija. Mamy ponad sto osób z dwudziestu pięciu różnych krajów. Chcemy, by nasi pracownicy pracowali nad różnymi projektami. Szukamy nowych pomysłów i metod, które pod kierunkiem głównego projektanta złączą się w jednolity i wyraźny język projektowy. Nowy wygląd Fabii został w dużej mierze zaprojektowany przez nowy zespół projektantów. Jednak, jako że nasi projektanci uważają wzajemną współpracę za bardzo ważną, zawsze konsultujemy nowe pomysły i prezentujemy je szerszemu gronu. Każdy może wyrazić swoją opinię i wypowiedzieć się o ostatecznym wyniku. Praca zespołowa jest istotą tych projektów.

Jakie są najważniejsze cechy odświeżonej Fabii?

Udało nam się podkreślić sportowy i elegancki wygląd samochodu, zachowując jednocześnie czystość jego krystalicznego designu. Reflektory, ostrzejszy grill i przeprojektowany zderzak całkowicie zmieniły charakter przedniego pasa, a tylne światła w kształcie litery “C” wyróżniają się bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Również tylny zderzak został odświeżony, dodano także nowe wzory do gamy obręczy kół ze stopów metali lekkich.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama