Nasze profile w mediach społecznościowych

Motorsport

Prost: 2018 może być rokiem Ferrari

Legenda F1, Alain Prost, uważa, że Ferrari może w tym sezonie zdobyć mistrzostwo świata. Francuz przewiduje to na podstawie dotychczasowych wyników.

Opublikowano

w dniu

ALAIN PROST RENAULT
Fot.: Renault

Bolid Scuderii Ferrari szybko w tym sezonie zaczął być uważany za najlepszy w stawce, co potwierdziły dwa pierwsze zwycięstwa w sezonie odniesione przez Sebastiana Vettela. Prost, który w swojej karierze był m.in. kierowcą Ferrari, uważa, że włoski zespół ma szanse na pierwsze mistrzostwo świata od 2008 roku, kiedy stajnia z Maranello wygrała klasyfikację konstruktorów. Przypomnijmy, że ostatnim mistrzem świata w zespole spod znaku czarnego rumaka był Kimi Raikkonen rok wcześniej.

W zeszłym roku popełniłem błąd, mówiąc, że za każdym razem, kiedy dochodzi do zmiany przepisów, Ferrari nie wychodzi na tym najlepiej – powiedział Francuz włoskiemu “Autosprintowi”. – Podczas zimowych testów Mercedes i Red Bull wydawali się trochę lepsi, ale okazało się, że oni [Ferrari – przyp. red.] są bardzo mocni w kwalifikacjach i zarządzaniu oponami, a dodatkowo Raikkonen jest w tym sezonie na poziomie Vettela, co może być bardzo przydatne.

Myślę, że Ferrari w tym roku może zdobyć tytuł – stwierdził 4-krotny mistrz świata. Jako główny powód dobrej formy zespołu wskazał postęp w zakresie silników. – Myślę, że ulepszono silnik bardziej, niż podwozie – stwierdził Prost.

Francuz ocenił także, że w obecnym sezonie każdy z sześciu kierowców Mercedesa, Ferrari i Red Bulla może walczyć o zwycięstwo w każdych okolicznościach. Obecny doradca zespołu Renault w F1 zauważył, że to dość nowa sytuacja dla Lewisa Hamiltona, który w ostatnich latach walczył o zwycięstwa z pojedynczymi kierowcami. – Dla nas to oczywiście będzie ekscytujące.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama