Czego szukasz?

Biznes

Wojciech Mieczkowski dyrektorem generalnym wszystkich marek Grupy PSA w Polsce

Wojciech Mieczkowski, dotychczasowy dyrektor generalny Opel Poland, z dniem 1. sierpnia 2018 roku obejmuje funkcję dyrektora generalnego Grupy PSA w Polsce. Na nowym stanowisku Mieczkowski będzie odpowiadał za całokształt działań sprzedażowych wszystkich marek wchodzących w skład Grupy PSA – Peugeot, Citroën, DS i Opel.

Niniejsza nominacja pozwoli na zwiększenie efektywności oraz na pełne wykorzystanie potencjału Grupy PSA na polskim rynku, przy jednoczesnym zachowaniu odrębności oraz dotychczasowego pozycjonowania marek Peugeot, Citroën, DS i Opel.

Wojciech Mieczkowski ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Swoją karierę rozpoczął w 1994 roku w dziale sprzedaży General Motors Poland, następnie przechodząc do działu marketingu, gdzie odpowiadał m.in. za organizację międzynarodowych targów motoryzacyjnych. Od 2000 roku kierował działem obsługi klienta, tworząc i odpowiadając za jego oddział w Luton, w Wielkiej Brytanii. Od 2002 roku z sukcesem zarządzał działem sprzedaży flotowej i lekkich samochodów dostawczych. W kwietniu 2006 roku przejął odpowiedzialność za wielomarkowy dział obsługi posprzedażnej marek Opel, Chevrolet i Saab. W 2010 roku objął funkcję dyrektora sprzedaży marki Opel. Od 2012 roku Wojciech Mieczkowski, jako dyrektor generalny, odpowiada za całokształt działalności handlowej marki Opel na polskim rynku.

W ramach strategicznego planu Push to Pass, będzie on odpowiedzialny za zapewnienie rentownego wzrostu wszystkich marek, wspieranego przez ofensywę produktową.

David Guerin, od grudnia 2014 roku dyrektor generalny Grupy PSA w Polsce (dla marek Peugeot, Citroën i DS), rozpocznie nową misję dla Grupy PSA w Chinach, w ramach realizacji strategicznego planu Push to Pass.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama