Pilotażowy program w USA: Porsche uruchamia usługę współużytkowania samochodów
Nasze social media

Biznes

Pilotażowy program w USA: Porsche uruchamia usługę współużytkowania samochodów

Elastyczność w użytkowaniu Porsche – kiedy chcesz i kiedy potrzebujesz, ale bez kupowania czy leasingowania pojazdu. Producent sportowych samochodów z Zuffenhausen pilotażowo wprowadza w USA usługę „Host” (z ang. „gospodarz”), która zapewnia krótkoterminowy dostęp do aut Porsche należących do prywatnych klientów. Najnowsza oferta to kolejny krok – po uruchomieniu w ubiegłym roku modelu subskrypcji „Porsche Passport” – w procesie rozwoju nowych koncepcji mobilności.

Opublikowano

w dniu

źródło inf./fot.: Porsche

„Porsche Host” to program współużytkowania samochodów (car-sharingu) typu „równy z równym” (peer-to-peer), stworzony przez spółkę Porsche Digital, Inc. we współpracy z jej partnerem – start-upem Turo. Program będzie dostępny dla klientów w Los Angeles oraz San Francisco od 8 października 2018 r., za pośrednictwem aplikacji Turo lub strony internetowej. Jego ideą jest zaoferowanie krótkoterminowej możliwości jazdy Porsche dodatkowym użytkownikom – obok tych, którzy są posiadaczami samochodu. Pojazdy mogą być wynajmowane na okres od jednego dnia do jednego miesiąca.

Turo działa od 2009 r., a jego siedziba mieści się w San Francisco. To platforma car-sharingu pozwalająca kierowcom wynajmować samochody należące do prywatnych właścicieli. Klienci Porsche, którzy udostępniają swoje pojazdy w ramach programu „Porsche Host”, przechodzą wcześniej specjalne szkolenia – dowiadują się, w jaki sposób dzielić się unikalnym, typowym dla Porsche doświadczeniem z kierowcami zainteresowanymi wypożyczeniem ich sportowego samochodu.

Partnerstwa z innowatorami takimi jak Turo są niezbędne, byśmy mogli urzeczywistniać naszą wizję i dostarczać klientom zupełnie nowe doświadczenia Porsche” – wyjaśnia Thilo Koslowski, dyrektor generalny Porsche Digital, Inc. I dodaje: „Wspólnie z naszymi partnerami możemy tworzyć nowe modele biznesowe oraz (kolejne) oferty z dziedziny mobilności”.

Współpraca z Porsche to fantastyczna okazja, aby za pośrednictwem naszej sieci dotrzeć do szerokiej rzeszy entuzjastów” – mówi Andre Haddad, dyrektor generalny Turo. „Sam od zawsze byłem miłośnikiem Porsche i cieszę się, gdy mogę na krótko podzielić się swoją własną »911« z innym koneserem Porsche”.