Nissan z rekordem Guinnessa za „największy pokaz synchronicznego tańca samochodowego”
Nasze social media

Inne

Nissan z rekordem Guinnessa za „największy pokaz synchronicznego tańca samochodowego”

Nissan Patrol ustanowił kolejny rekord Guinnessa w kategorii największy pokaz synchronicznego tańca samochodowego. Nagroda została przyznana za pokaz, w trakcie którego największa liczba samochodów poruszała się w zsynchronizowany sposób w jednej formacji. W próbie pobicia rekordu uczestniczyło 180 Nissanów Patroli, które jeżdżąc w zgranym układzie utworzyły kształt ogromnego pustynnego sokoła. To już trzeci rekord Guinnessa w historii kultowego Nissana Patrola.

Opublikowano

w dniu

źródło inf.: Nissan

Nissan ustanowił nowy rekord na stadionie The Sevens w Dubaju, poprawiając poprzedni rekord świata w tej kategorii o 36 samochodów. Pod kierunkiem międzynarodowego kierowcy wyścigowego Axcila Jefferiesa dwa koncentryczne rzędy samochodów poruszały się w przeciwnych kierunkach wokół konturu sokoła, pokonując łącznie 1476 metrów. Kształt utworzony przez 180 Nissanów Patroli uczestniczących w tym wydarzeniu mierzył 175,5 na 225 metrów. Z góry figura wyglądała jak ogromny sokół szybujący nad piaskami arabskiej pustyni.

To już trzeci rekord Guinnessa zdobyty przez kultowy model Nissan Patrol. We wrześniu 2015 roku samochód ten pobił rekord w najszybszym wjeździe na 100‑metrową wydmę, zdobywając jej szczyt w zaledwie 4,9 sekundy. Pierwszy tytuł pochodzi z sierpnia 2013 roku, kiedy to w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Szardży w ZEA Nissan Patrol przeholował najcięższy samolot na świecie na dystansie 50 metrów.

Tegoroczną próbę pobicia rekordu Guinnessa zorganizowano między innymi z okazji wprowadzenia na rynek w październiku trzech nowych wersji Nissana Patrola. Patrole Safari Falcon, Gazelle i Gazelle‑X powstały w odpowiedzi na ogromną popularność modelu wśród klientów. Wersje te są dostępne wyłącznie na Bliskim Wschodzie. Ich nazwy były inspiracją dla kształtów formowanych w czasie rekordowego synchronicznego samochodowego tańca.

Kalyana Sivagnanam, regionalny wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w Nissan AMI oraz prezes Nissan Middle East tak skomentował nowy rekord Guinnessa ustanowiony przez Nissana Patrola: „W firmie Nissan staramy się dostarczać klientom «ekscytujące innowacje» i ogromnie cieszymy się, że udało nam się pobić kolejny rekord Guinnessa modelem Patrol. Samochody z tej linii modelowej zajmują wyjątkowe i szczególne miejsce w sercach mieszkańców Bliskiego Wschodu, a tegoroczne wyniki sprzedaży wszystkich wersji prezentują się bardzo zachęcająco w porównaniu z ubiegłym rokiem. Jesteśmy przekonani, że Patrole Falcon, Gazelle i Gazelle-X będą kontynuować dumną tradycję tego modelu jako jednego z autentycznie terenowych samochodów swoich czasów, a nowy rekord Guinnessa jeszcze bardziej umocni legendarny status Patrola w regionie”.

„Osiągnięcie to jest tym bardziej wyjątkowe, że wszyscy uczestnicy próby pobicia rekordu byli pracownikami Nissana” — dodał Juergen Schmitz, dyrektor zarządzający Nissan Middle East. „Umożliwienie naszym pracownikom uczestniczenia w tym pamiętnym wyczynie było wielkim zaszczytem. Cieszy nas także okazywany przez wszystkich entuzjazm oraz konsekwencja i determinacja w dążeniu do celu”.

Poszczególne wersje Nissana Patrola cieszą się niesłabnącą popularnością na Bliskim Wschodzie. W roku obrachunkowym 2017 Nissan Middle East (od kwietnia 2016 r. do marca 2017 r.) udział całej gamy Nissana Patrola w rynku zwiększył się o 11,4 procent w porównaniu z poprzednim rokiem, a model ten był najlepiej sprzedającym się pełnowymiarowym SUV‑em w ZEA. Od 2011 roku sprzedaż Patroli wzrosła czterokrotnie, a udział modelu w rynku zwiększył się o 167 procent. Ponadto w pierwszej połowie bieżącego roku obrachunkowego Nissan Middle East (kwiecień–wrzesień 2018 r.) w całym regionie bliskowschodnim (bez Arabii Saudyjskiej) odnotowano wzrost sprzedaży Patrola Safari o 30 procent w ujęciu rok do roku.

Nowy rekord Guinnessa ustanowiony przez Nissan Middle East jest już szóstym w historii tej firmy i trzecim zdobytym dzięki kultowemu modelowi Patrol. Niedawno Nissan Middle East trafił do księgi rekordów za sprawą japońskiego kierowcy Masato Kawabaty, który wykonał najszybszy w historii drift samochodem. W kwietniu 2016 roku, na płycie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Fudżajrze, Kawabata wprowadził Nissana GT‑R Nismo w kontrolowany poślizg przy prędkości 304,96 km/h.

Inne

Przygotuj się do jazdy samochodem elektrycznym – aplikacja EQ Ready

Aby przekonać się, czy samochód elektryczny odpowiada potrzebom danego kierowcy, nie trzeba już prowadzić złożonych obliczeń ani notatek. EQ Ready – nowa aplikacja Mercedes-Benz na smartfony – pozwala w intuicyjny sposób sprawdzić, czy dotychczasowy sposób eksploatacji naszego auta „pasuje” do możliwości pojazdów elektrycznych. Wystarczy pobrać ją na smartfon i uruchomić – reszta dzieje się praktycznie sama.

Opublikowano

w dniu

źródło inf./fot.: Daimler

EQ Ready pozwala monitorować codzienne przejazdy samochodem i sprawdzić, czy przy danym trybie eksploatacji jej użytkownik mógłby swobodnie korzystać z auta elektrycznego. W tym celu aplikacja symuluje jazdę na napędzie elektrycznym w oparciu o aktualne zwyczaje użytkownika i uwzględnia przy tym dostępność stacji ładowania.

Jak to działa? Aplikacja analizuje w tle pokonywane trasy i liczbę kilometrów, zachowania w zakresie hamowania i przyspieszania oraz zmiany w wysokości terenu. Na tej podstawie oblicza teoretycznie wymagany zasięg i zużycie energii – a ponieważ bierze pod uwagę nawet temperaturę otoczenia, dostarcza wyniki bardzo bliskie rzeczywistym. Warunek jest tylko jeden: im więcej zarejestrowanych przejazdów, tym dokładniejsze wskazania.

W ten sposób EQ Ready może odpowiedzieć na pytanie, czy zasięg „wirtualnego” samochodu elektrycznego odpowiada potrzebom użytkownika i jak często musiałby on ładować akumulator. Aplikacja pozwala przy tym sporządzać symulacje dla różnych modeli aut: nie tylko dla elektrycznego SUV-a Mercedesa EQC, oraz smarta EQ ale również dla hybrydowych wersji Klasy E lub Klasy S. Może więc podpowiedzieć, czy w danym przypadku lepszy będzie pojazd całkowicie elektryczny, czy może z hybrydowym napędem plug-in.

Dodatkowo EQ Ready oferuje szereg innych przydatnych funkcji, m.in. wyświetla mapę punktów ładowania i pozwala analizować pokonanie wskazanej trasy pod kątem możliwości samochodu elektrycznego, czy nanieść własne punkty ładowania.

Aplikacja działa w dowolnym samochodzie i jest całkowicie bezpłatna. Można ją pobrać ze sklepów: Google Store (na urządzenia z systemem Android) oraz App Store (na urządzenia z systemem iOS).

Kontynuuj czytanie

Inne

Nowa kampania reklamowa marki Citroën na 100-lecie

W 2019 roku Citroën świętuje stulecie istnienia – 100 lat odwagi, innowacyjności, sportowych osiągnięć i kultowych reklam. Po pierwszej części kampanii reklamowej marki z marca 2018 roku Citroën powraca z nową wersją filmu zrealizowanego we współpracy z agencją Traction.

Opublikowano

w dniu

źródło inf.: Citroen

Druga edycja przedstawia autostopowicza w wielu wyjątkowych sytuacjach, m.in.:
• Citroën DS i Jacques Séguéla – sławny twórca reklam, wygodnie usadowiony w Citroënie DS Pallas z lat 60-tych ubiegłego wieku. To architekt kampanii reklamowych Citroëna z lat 80-tych: „Chevrons Sauvages” (Dzikie szewrony), AX na Chińskim Murze, Visa GTi na lotniskowcu Clémenceau, CX z Grace Jones itd. i twórca „reklamy spektaklowej”, takiej jaką wyobrażał sobie André Citroën w jego czasach.
• Xsara Picasso – podczas podróży, w kabinie pierwszego kompaktowego vana marki, bohater spotyka dziecko zaskakująco podobne do siebie.
• Citroën Xsara WRC i Sébastien Loeb – nasz bohater wsiada wraz Sébastienem Loebem do samochodu, który w 2004 roku pozwolił mu po raz pierwszy zdobyć tytuł mistrza świata WRC. Wraz ze swoim pilotem Danielem Eleną zapewnił marce osiem tytułów mistrza świata w kategorii konstruktorów i zdobył dziewięć tytułów mistrza świata w kategorii kierowców. To osiągnięcie na zawsze zapisało się w sercach miłośników tego sportu.
• Nowy SUV Citroën C5 Aircross – dalsza część filmu odbywa się z udziałem grupy amatorów adrenaliny i przygód, którzy podróżują najnowszym modelem marki.

Całość można obejrzeć poniżej:

Kontynuuj czytanie

Inne

Nowe fotele Forda z ciekawym certyfikatem

Bóle pleców są jedną z głównych przyczyn fizycznego dyskomfortu na świecie i stanem, który według szacunków ekspertów dotknie połowę wszystkich Europejczyków w pewnym momencie ich życia. U kierowców i pasażerów z bólami pleców podróżowanie samochodem może powodować znaczący dyskomfort. By zapewnić ulgę osobom cierpiącym na bóle pleców w czasie podróży, nowy Ford Focus oferuje kierowcy i pasażerowi z przodu fotele, które można regulować w 18 pozycjach, celem uzyskania maksymalnego podparcia i komfortu.

Opublikowano

w dniu

źródło inf.: Ford

Pozwoliło to zdobyć certyfikat wiodącej organizacji ochrony kręgosłupa Aktion Gesunder Rücken e.V. (AGR) – Kampanii na rzecz zdrowszych pleców.

Focus jest pierwszym samochodem Forda, który uzyskał wyróżnienie niezależnego komitetu badawczego AGR, składającego się z ekspertów z różnych obszarów nauk medycznych. Aby otrzymać taką aprobatę, fotel musi być w stanie dostosować się do osoby siedzącej, zamiast zmuszać człowieka do dostosowania swojej pozycji do fotela.

„Siedzenie w niewłaściwej pozycji może spowodować, że kierowca będzie przygarbiony, przez co wywiera nacisk na dolną część kręgosłupa. Naszym celem było skonstruowanie regulowanego w 18 kierunkach fotela, który można dostosować do każdej postury, umożliwiając kierowcom o wszystkich kształtach i rozmiarach łatwe osiągnięcie optymalnej pozycji siedzącej, co pozwoli na komfortowe podróżowanie, szczególnie na większe odległości. – mówi Glen Goold, inżynier prowadzący projektu Forda Focusa.

Europejczycy jeżdżą swoimi pojazdami codziennie średnio przez około godzinę, nie licząc czasu spędzonego w korkach lub na szukaniu miejsca parkingowego. Badanie ankietowe w Wielkiej Brytanii wykazało, że 75 procent kierowców ma problemy z plecami z powodu niewłaściwej pozycji siedzącej, co może również prowadzić do bólu karku, napięcia mięśni i ograniczonego krążenia krwi, powodując szybsze zmęczenie kierowcy.

Inżynierowie Forda opracowali całkowicie nowy fotel dla Focusa, aby uzyskać aprobatę AGR, co wynika z filozofii skoncentrowania działań na użytkowniku produktu, stawiającej klienta w sercu projektu. Odpowiedzieli tym samym na prośby właścicieli Focusa o zapewnienie dodatkowego miejsca na nogi i lepszego wsparcia w rejonie lędźwi. 18-pozycyjna regulacja foteli Forda Focusa obejmuje wysokość siedziska, jego długość i pochylenie, a także wsparcie pleców, szyi i ud. Czteropozycyjna regulacja podparcia lędźwiowego jest sterowana elektronicznie przełącznikiem umieszczonym na boku fotela.

Aby dodać czteropozycyjną regulację podparcia lędźwiowego, czteropozycyjną regulację zagłówka i przedłużenie podparcia ud – co nie było oferowane w poprzedniej generacji Focusa – dla opracowania optymalnego projektu eksperci Forda przeprowadzili testy na zamkniętym torze z mężczyznami i kobietami o różnym wzroście, masie ciała i posturze. Testy wytrzymałościowe obejmowały 150 tysięcy kilometrów jazdy w realnych warunkach drogowych, a także próby wykonywane za pomocą symulatora “Robutt”, które pozwalają zbadać skutki 10-letniego używania fotela w ciągu trzech dni, symulując wsiadanie, wysiadanie i usadzanie się w fotelu 7500 razy.

Aby zapewnić jak najpłynniejszą jazdę, Focus otrzymał też funkcję wykrywania dziur w jezdni, która zmniejsza wstrząsy przy przejeżdżaniu przez takie dziury. Pasażerowie tylnych siedzeń zyskali 5 dodatkowych centymetrów miejsca na kolana i o 6 centymetrów szersze tylne siedzenie na wysokości barków w porównaniu z Focusem poprzedniej generacji.

„Ergonomia foteli samochodowych ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w przypadku kierowców spędzających dużo czasu w samochodzie. Cieszymy się, że Ford dołącza do walki z bólami pleców, oferując komfortowe fotele szerszemu gronu klientów.” – powiedział Detlef Detjen, dyrektor zarządzający Aktion Gesunder Rücken e.V.

Kontynuuj czytanie

Inne

Uwaga na dziury!

Czym może skończyć się dla kierowcy wpadnięcie w dziurę i jak jeździć po uszkodzonej nawierzchni? Na te pytania odpowiadają trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Opublikowano

w dniu

Fot. Renault / Informacja prasowa

Powoli nadchodzi wiosna i w wielu miastach trwa naprawianie nawierzchni uszkodzonej m.in. pod wpływem zimowych temperatur oraz działania soli drogowej. 

W Polsce w okresie zimowym często występują wahania temperatur w okolicach zera, co zwiększa ryzyko powstawania ubytków w nawierzchni dróg. Dlatego pod koniec lutego i w marcu, gdy na ulicach nie ma już śniegu, podczas jazdy samochodem łatwo natknąć się na dziury. Wjechanie w nie może skończyć się uszkodzeniem kół, zawieszenia czy układu kierowniczego. Jak tego uniknąć?

Jeśli już zauważymy ubytek w jezdni, to najlepiej go ominąć, o ile nie będzie się to wiązało z gwałtowanym manewrem, który naraziłby nas lub innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo – mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

A co w przypadku, gdy nie możemy ominąć dziury?

Przede wszystkim dojeżdżając do wyrwy w nawierzchni, trzeba maksymalnie zwolnić, ale tuż przed samą dziurą zdjąć nogę z hamulca. Takie postępowanie pozwala na odciążenie przodu samochodu. Kiedy podczas hamowania przednie amortyzatory są ugięte, nie spełniają swojego zadania. Wtedy energia uderzenia przenosi się na zawieszenie i koła samochodu – tłumaczą trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault. Warto również wcisnąć sprzęgło, by ochronić przed energią uderzenia silnik oraz skrzynię biegów.

Ważne jest także, by nie wjeżdżać w dziurę ze skręconymi kołami. Jazda na wyprostowanych kołach zapewni mniejsze przeciążenie układu kierowniczego samochodu. Oprócz tego w przypadku, gdy wyrwa jest bardzo duża, najlepiej najechać na nią każdym kołem po kolei, a nie kołami jednej osi jednocześnie.

Jak postąpić w sytuacji, gdy dziura znajduje się na zakręcie lub łuku? Powinniśmy starać się najechać na ubytek w nawierzchni kołem od wewnętrznej strony zakrętu, tzn. jeśli skręcamy w lewo – wjeżdżamy lewym kołem. Obciążenie kół od strony zewnętrznej jest znacznie większe, dlatego dużo gorzej zniosą one nierówności – mówią trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Kontynuuj czytanie

Facebook

Reklama
Reklama

Popularne