Nissan z rekordem Guinnessa za „największy pokaz synchronicznego tańca samochodowego”
Nasze social media

Inne

Nissan z rekordem Guinnessa za „największy pokaz synchronicznego tańca samochodowego”

Nissan Patrol ustanowił kolejny rekord Guinnessa w kategorii największy pokaz synchronicznego tańca samochodowego. Nagroda została przyznana za pokaz, w trakcie którego największa liczba samochodów poruszała się w zsynchronizowany sposób w jednej formacji. W próbie pobicia rekordu uczestniczyło 180 Nissanów Patroli, które jeżdżąc w zgranym układzie utworzyły kształt ogromnego pustynnego sokoła. To już trzeci rekord Guinnessa w historii kultowego Nissana Patrola.

Opublikowano

w dniu

źródło inf.: Nissan

Nissan ustanowił nowy rekord na stadionie The Sevens w Dubaju, poprawiając poprzedni rekord świata w tej kategorii o 36 samochodów. Pod kierunkiem międzynarodowego kierowcy wyścigowego Axcila Jefferiesa dwa koncentryczne rzędy samochodów poruszały się w przeciwnych kierunkach wokół konturu sokoła, pokonując łącznie 1476 metrów. Kształt utworzony przez 180 Nissanów Patroli uczestniczących w tym wydarzeniu mierzył 175,5 na 225 metrów. Z góry figura wyglądała jak ogromny sokół szybujący nad piaskami arabskiej pustyni.

To już trzeci rekord Guinnessa zdobyty przez kultowy model Nissan Patrol. We wrześniu 2015 roku samochód ten pobił rekord w najszybszym wjeździe na 100‑metrową wydmę, zdobywając jej szczyt w zaledwie 4,9 sekundy. Pierwszy tytuł pochodzi z sierpnia 2013 roku, kiedy to w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Szardży w ZEA Nissan Patrol przeholował najcięższy samolot na świecie na dystansie 50 metrów.

Tegoroczną próbę pobicia rekordu Guinnessa zorganizowano między innymi z okazji wprowadzenia na rynek w październiku trzech nowych wersji Nissana Patrola. Patrole Safari Falcon, Gazelle i Gazelle‑X powstały w odpowiedzi na ogromną popularność modelu wśród klientów. Wersje te są dostępne wyłącznie na Bliskim Wschodzie. Ich nazwy były inspiracją dla kształtów formowanych w czasie rekordowego synchronicznego samochodowego tańca.

Kalyana Sivagnanam, regionalny wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w Nissan AMI oraz prezes Nissan Middle East tak skomentował nowy rekord Guinnessa ustanowiony przez Nissana Patrola: „W firmie Nissan staramy się dostarczać klientom «ekscytujące innowacje» i ogromnie cieszymy się, że udało nam się pobić kolejny rekord Guinnessa modelem Patrol. Samochody z tej linii modelowej zajmują wyjątkowe i szczególne miejsce w sercach mieszkańców Bliskiego Wschodu, a tegoroczne wyniki sprzedaży wszystkich wersji prezentują się bardzo zachęcająco w porównaniu z ubiegłym rokiem. Jesteśmy przekonani, że Patrole Falcon, Gazelle i Gazelle-X będą kontynuować dumną tradycję tego modelu jako jednego z autentycznie terenowych samochodów swoich czasów, a nowy rekord Guinnessa jeszcze bardziej umocni legendarny status Patrola w regionie”.

„Osiągnięcie to jest tym bardziej wyjątkowe, że wszyscy uczestnicy próby pobicia rekordu byli pracownikami Nissana” — dodał Juergen Schmitz, dyrektor zarządzający Nissan Middle East. „Umożliwienie naszym pracownikom uczestniczenia w tym pamiętnym wyczynie było wielkim zaszczytem. Cieszy nas także okazywany przez wszystkich entuzjazm oraz konsekwencja i determinacja w dążeniu do celu”.

Poszczególne wersje Nissana Patrola cieszą się niesłabnącą popularnością na Bliskim Wschodzie. W roku obrachunkowym 2017 Nissan Middle East (od kwietnia 2016 r. do marca 2017 r.) udział całej gamy Nissana Patrola w rynku zwiększył się o 11,4 procent w porównaniu z poprzednim rokiem, a model ten był najlepiej sprzedającym się pełnowymiarowym SUV‑em w ZEA. Od 2011 roku sprzedaż Patroli wzrosła czterokrotnie, a udział modelu w rynku zwiększył się o 167 procent. Ponadto w pierwszej połowie bieżącego roku obrachunkowego Nissan Middle East (kwiecień–wrzesień 2018 r.) w całym regionie bliskowschodnim (bez Arabii Saudyjskiej) odnotowano wzrost sprzedaży Patrola Safari o 30 procent w ujęciu rok do roku.

Nowy rekord Guinnessa ustanowiony przez Nissan Middle East jest już szóstym w historii tej firmy i trzecim zdobytym dzięki kultowemu modelowi Patrol. Niedawno Nissan Middle East trafił do księgi rekordów za sprawą japońskiego kierowcy Masato Kawabaty, który wykonał najszybszy w historii drift samochodem. W kwietniu 2016 roku, na płycie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Fudżajrze, Kawabata wprowadził Nissana GT‑R Nismo w kontrolowany poślizg przy prędkości 304,96 km/h.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama