Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Lance Stroll zakontraktowany w Racing Point Force India

Oficjalnie zespół Racing Point Force India potwierdził zakontraktowanie Lance’a Strolla. Kanadyjczyk będzie partnerem zespołowym Sergio Pereza. Jego umowa jest długoterminowa.

Opublikowano

w dniu

Fot. Racing Point Force India

Długo czekaliśmy na ten komunikat. Właściwie odkąd stało się jasne, że za przejęciem ekipy Force India stoi Lawrence Stroll, to każdy czekał kiedy jego syn zacznie jeździć w tym zespole. Spodziewano się tego, że już stanie się tak podczas tegorocznego GP Włoch. Jednak Lance Stroll dokończył sezon z Williamsem, a Esteban Ocon mógł dokończyć sezon w stajni z Silverstone.

Szef zespołu i dyrektor generalny Racing Point Force India był zadowolony z faktu sfinalizowania składu kierowców na sezon 2019. Jednocześnie był to ostatni komunikat dotyczący przyszłorocznej listy startowej.

Cieszę się, że w końcu możemy potwierdzić przybycie Lance’a, który w przyszłym roku będzie ścigał się u boku Sergio. Daje nam to ekscytujące, doskonałe połączenie młodości, talentu i doświadczenia. Lance ma zaledwie dwadzieścia lat, ma już dwa lata doświadczenia w Formule 1, a także jedno podium i start pierwszego rzędu. Widzimy ogromny w nim potencjał. Wierzymy, że możemy stworzyć środowisko, w którym może się dalej rozwijać – powiedział Otmar Szafnauer.

Nasz zespół cieszył się dużym powodzeniem, pielęgnując i rozwijając młodych i utalentowanych kierowców, i jesteśmy bardzo podekscytowani rozpoczęciem naszej podróży z Lance’em. Chciałbym również skorzystać z okazji i podziękować Estebanowi Oconowi za jego wkład w rozwój zespołu w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Życzę mu powodzenia w przyszłości – dodał 54-latek.

Wspomniany wyżej Esteban Ocon został potwierdzony jako rezerwowy kierowca Mercedesa jeszcze w trakcie weekendu w Abu Zabi. Francuz liczy, że dzięki pozostaniu w padoku zdoła wrócić do F1 na sezon 2020. Niektóre źródła podawały już, że w grę w trakcie przyszłego sezonu wchodzą jeszcze testy dla Williamsa i Force India (możliwe, że Toto Wolff zdołał też wywalczyć dla niego udział w piątkowych treningach).

Lance Stroll jest mocno podekscytowany nadchodzącą współpracą z Racing Point Force India. Dla niego jest to “nowe otwarcie” po rozczarowującym sezonie w Williamsie. Kanadyjczyk już nie może się doczekać sezonu 2019. Podczas minionych testów Pirelli widać było, że zdecydowanie pewniej czuje się samochodzie stajni z Silverstone.

To początek niesamowicie ekscytującej podróży w trakcie mojej kariery w Formule 1. Nie mogę się doczekać współpracy z zespołem, który odnosi sukcesy i ma świetną kulturę pracy. Dla mnie to nowe wyzwanie, jestem podekscytowany możliwością skorzystania z tej nowej możliwości! – powiedział były kierowca Williamsa.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama