Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

George Russell nie ma wątpliwości: Kubica ma naturalny talent

George Russell jest podekscytowany perspektywą ścigania się w jednym zespole z Robertem Kubicą. Brytyjczyk nie ma żadnych wątpliwości, że polski kierowca posiada „naturalny talent” i wraz z nim może pomóc Williamsowi.

robert kubica i george russell

Kariera Roberta Kubicy w Formule 1 rozkręcała się aż do wypadku  podczas rajdu Ronde di Andorra sprzed siedmiu lat. Od tamtej pory minęło sporo czasu, a nasz rodak przeszedł długą drogę pełną wielkiego poświęcenia i wyrzeczeń, aby znów wrócić jako kierowca wyścigowy w królowej sportów motorowych.

Oficjalnie 22 listopada stało się faktem, że polskiego kierowcę zobaczymy na polach startowych w przyszłym roku. George Russell był już potwierdzony dużo wcześniej, dzięki czemu mógł zacząć poznawać zespół oraz współpracować z RK (który w sezonie 2018 był kierowcą rezerwowym i rozwojowym Williamsa).

Wielu ekspertów wciąż ma wątpliwości co do dyspozycji Roberta Kubicy, zwracając uwagę na jego ograniczenia i liczbę przebytych operacji. 20-letni Brytyjczyk ich nie ma i dodatkowo podkreśla atuty swojego zespołowego partnera.

Jestem bardzo podekscytowany tym, że wraz z Robertem będziemy kolegami zespołowymi. Myślę, że nikt nie ma wątpliwości co do jego naturalnego talentu. On jest niezwykle zmotywowany i ma ogromną wiedzę na temat samochodu od strony technicznej. Nie jest tajemnicą, że Williams miał trudny czas w 2018 roku. Uważam, że dzięki jego doświadczeniu i mojej wiedzy uzyskanej w Mercedesie, wniesiemy ogromny wkład do zespołu – powiedział George Russell.

Poza torem to fantastyczny facet. Jest niezwykle kompetentny od strony inżynierskiej, a jego szybkość i talent są niekwestionowane. Naprawdę chciałem, żeby taki zespołowy rywal jak Robert, stawił czoła i pokazał, na co go stać – dodał junior Mercedesa.

Williams wiele przeszedł w ciągu minionego sezonu, dlatego celem każdego powinno być odbudowanie jego morali. Celem Russella i Kubicy nie będą indywidualne korzyści i nagrody, ale przede wszystkim pomoc zespołowi w awansie brytyjskiej ekipy w „generalce”. Na pewno mało którego zawodnika obchodziłaby walka o miano przedostatniego.

Sądzę, że nasze cele w następnym sezonie są bardzo jasne – przywrócenie Williamsa do walki o punkty oraz miano najlepszego w środku stawki. Chcemy być widoczni poprzez osiąganie dobrych wyników – skomentował tegoroczny mistrz F2.

Jeśli pokonuję mojego zespołowego partnera, ale to wystarcza na ostatnie miejsca, nie ma wtedy dla nikogo radości ani uczucia chwały. Ja i Robert będziemy razem bardzo ciężko pracować. Po pierwsze, aby doprowadzić zespół do miejsca, na które zasługują, a potem zobaczymy, jakie to da wyniki – zakończył 20-latek.

W przypadku stajni z Grove współpraca obu kierowców zapowiada się naprawdę dobrze. Robert Kubica i George Russell chcą razem współpracować i pomagać zespołowi, jak tylko będą mogli. Zapewne wyniki Williamsa ulegną poprawie. Jeśli progres będzie widoczny, a nowy samochód nie przysporzy tylu problemów, to może dojść do etapu, gdy obaj skupią się na walce między sobą. Na pewno będzie ciekawie.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama