Nasze profile w mediach społecznościowych

Motorsport

Alain Prost: Ricciardo pomoże Renault wejść na zupełnie inny poziom

Alain Prost jest przekonany, że przybycie Daniela Ricciardo do zespołu Renault da pozytywny impuls. Być może francuska ekipa wejdzie na wyższy poziom już w trakcie sezonu 2019. 

Opublikowano

w dniu

ALAIN PROST RENAULT
Fot. Renault F1 Team

Przypomnijmy, że stajnia z Enstone ma długoterminowy plan, aby do 2021 roku poczynić duże postępy i zacząć walczyć o tytuły mistrzowskie. Wielu jest przekonanych, że już w tym roku uda im się dokonać większego kroku naprzód, który pozwoli zbliżyć im się do czołówki.

Daniel Ricciardo w trakcie sezonu 2018 ogłosił swoje przejście z Red Bulla do Renault. Wiadomość zszokowała świat i wołała falę uderzeniową na rynku transferowym. 

Sezon 2021 przyniesie wiele zmian. Właściwie pozostało sześć miesięcy, aby zatwierdzić większość kluczowych przepisów. Najprawdopodobniej może nie dojść do dużych zmian w konstrukcji silników, ale sporo zmieni się w przypadku aerodynamiki. Właśnie do tego momentu Renault chciałoby znaleźć się bliżej ścisłej czołówki, aby móc zaatakować “w nowej erze”. Daniel Ricciardo ma pomóc w osiągnięciu celów dzięki swojej błyskotliwości na torze oraz doświadczeniom zdobytym w Red Bull Racing.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z kierowców, których mieliśmy w 2018 roku, to pierwsza rzecz, która musimy powiedzieć. Jesteśmy bardzo zadowoleni z Carlosa. Na pewno Daniel da – nie kolejną motywację – ponieważ jej nie potrzebujemy – ale zamierza dążyć do tego, aby zespół stał się jeszcze lepszy. Da nam trochę informacji i sprawi, że zespół będzie w innym wymiarze – powiedział Alain Prost.

Fot. Red Bull Racing

Miniony sezon, Renault zakończyło na czwartym miejscu w klasyfikacji konstruktorów. Była to poprawa względem poprzednich dwóch lat (2016 – 9. miejsce, 2017 – 6. lokata). Teraz awans w stawce będzie o wiele trudniejszy, ponieważ trójka Mercedes-Ferrari-Red Bull ma sporą przewagę. Wielu nawet dzieliło stawkę F1 na ekipy klasy A i B.

Nie możesz być nagle na czele, zawsze po drodze jest kilka kroków. Być może byliśmy trochę rozczarowani niektórymi wyścigami, ale dobrą rzeczą jest to, że zespół był w stanie wrócić do gry. Jedyną rzeczą, która jest trudna do zaakceptowania jest to, że szczególnie Ferrari i Mercedes osiągnęli duży postęp dzięki silnikowi, więc musieliśmy się sprężać i naprawdę pracujemy przed kolejnym sezonem – dodał czterokrotny mistrz świata.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama