Connect with us

Czego szukasz?

F2

George Russell: Trio z F2 pokaże F1 „następną generację” kierowców

George Russell jest przekonany, że tegoroczni debiutanci (wywodzący się z Formuły 2) pokażą, że są kolejną „nową” generacją kierowców.

George Russell
2018 Abu Dhabi Grand Prix, Saturday - Paul Ripke

W sezonie 2019 swój debiut zaliczy trójka najlepszych kierowców poprzedniej kampanii w F2. George Russell został mistrzem przedsionka F1, drugie miejsce zajął Lando Norris, a trzecie Alexander Albon. Ta trójka znalazła zatrudnienie w Williamsie, McLarenie i Toro Rosso. 

Według kierowcy Williamsa, zespoły Formuły 1 zdają sobie sprawę, że seria F2 może być najlepszym miejscem do poszukiwania nowych talentów. Wszystko dzięki temu, że ta kategoria stale sie rozwija i podnosi swój poziom z roku na rok.

Myślę, że zespoły F1 zaczynają rozpoznawać poziom w seriach juniorskich. Wszyscy mieliśmy dużo szczęścia, zwłaszcza ja i Lando, od kilku lat jesteśmy w zespole Formuły 1 i jeździmy na wyścigi, dużo się uczymy. Oczywiście zawsze jesteś szybszy i kiedy zdobywasz doświadczenie, stajesz się po prostu bardziej kompetentny. Uważam, że ta generacja kierowców jest bardzo dobra – powiedział George Russell.

Alexander Albon został zakontraktowany w Toro Rosso, mimo że miał już ważną umowę z Nissanem na starty w Formule E. Taj dzięki świetnym występom zwrócił na siebie uwagę dr Helmuta Marko, który znów chciał go w programie młodych kierowców Red Bulla. Przypomnijmy, że siedem lat temu ich drogi rozeszły się, ponieważ trzeci zawodnik sezonu 2018 w Formule 2 nie prezentował odpowiedniego poziomu. George Russell uważa, że nie powinno się dużo oczekiwać od 22-latka już na początku sezonu 2019. Póki co, Albon nie ma doświadczenia w pracy z dużym zespołem oraz jeszcze nigdy nie testował bolidu F1.

Naprawdę jestem szczęśliwy z tego powodu, bo jest naprawdę świetnym kierowcą. Prawdopodobnie nie był najłatwiejszy jako młodszy zawodnik, ale bez wątpienia to świetny kierowca i zasługuje na tę szansę. Myślę, że po kilku wyścigach, jak na razie nie ma on żadnego doświadczenia w Formule 1, ale myślę, że pod koniec roku, będzie mógł mieć naprawdę dobre występy – dodał junior Mercedesa.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama