Porsche inFlow oferuje nowe, elastyczne rozwiązanie z zakresu mobilności
Nasze social media

Biznes

Porsche inFlow oferuje nowe, elastyczne rozwiązanie z zakresu mobilności

Samochody sportowe w abonamencie: Porsche oraz monachijska firma Cluno, działająca w branży mobilności i fintech, uruchamiają właśnie Porsche inFlow – ofertę, która w zamian za miesięczną opłatę pakietową pozwala na wyłączne, elastyczne użytkowanie auta w Niemczech. W ten sposób producent sportowych samochodów po raz kolejny poszerza swoje portfolio innowacyjnych koncepcji mobilności.

Opublikowano

w dniu

źródło inf./fot.: Porsche

Dzięki Porsche inFlow klienci zyskują możliwość jazdy samochodem Porsche w zamian za jasno określoną, miesięczną opłatę pakietową. Opłata pokrywa wszystkie koszty związane z autem, takie jak serwis, zużycie, sezonowa wymiana opon, gwarancja, rejestracja, podatek, kompleksowe ubezpieczenie i przeglądy – z wyjątkiem paliwa. Minimalny okres obowiązywania umowy abonenckiej wynosi 6 miesięcy; po upływie tego czasu klient może zawiesić usługę lub wymienić pojazd (z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia). Transakcje i przetwarzanie – od chwili rezerwacji i zawarcia umowy aż po zarządzanie pojazdem – odbywają się cyfrowo, za pomocą aplikacji Cluno.

„Chcemy zaoferować naszym klientom nowe opcje użytkowania samochodu – zarówno elastyczne, jak i atrakcyjne. Dlatego opracowaliśmy typową dla Porsche ofertę, zapewniającą mobilność premium w szybki i prosty sposób, bez konieczności dokonywania zakupu auta. Dzięki Cluno znaleźliśmy idealnego partnera – firmę, która świadczy nowoczesne, cyfrowe usługi z dziedziny mobilności i będzie wspólnie z nami pracować przy opracowywaniu nowych rozwiązań” – powiedział Thilo Koslowski, dyrektor generalny Porsche Digital.

Młoda firma Cluno oferuje możliwość użytkowania pojazdu w ramach abonamentu na terenie całych Niemiec. Klienci mogą przez określony czas jeździć samochodem bez kupowania go. W porównaniu z tradycyjnym zakupem, finansowaniem i leasingiem nie ma tu długoterminowych zobowiązań, a okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące.

„Wielu ludzi chciałoby bardziej elastycznego i łatwiejszego dostępu do własnego auta. To właśnie robi Cluno – dzięki cyfrowej, opartej na aplikacji usłudze samochodowej subskrypcji. Bardzo cieszymy się ze współpracy z Porsche i jesteśmy pewni, że będziemy mogli wspólnie wzbudzać entuzjazm dla Cluno i samochodów Porsche wśród wielu nowych klientów. Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszego wyłącznego partnera do wprowadzenia segmentu premium do oferty Cluno” – powiedział Nico Polleti, założyciel i dyrektor generalny Cluno.

Oferta obejmuje młode auta używane, sprawdzone wcześniej przez techników Porsche w ramach programu Porsche Approved. Klienci mają do wyboru samochody ze wszystkich linii modelowych. Miesięczne ceny za pakiet rozpoczynają się od 1299 euro, w zależności od modelu – można sprawdzić je na stronach Porsche inFlow oraz Cluno lub w aplikacji Cluno. Przy pierwszej rezerwacji należy dokonać jednorazowej opłaty wstępnej w wysokości 299 euro. Rejestracja i zamówienie auta przez aplikację trwa zaledwie kilka minut. Następnie samochód zostaje dostarczony do żądanego miejsca z pełnym zbiornikiem paliwa.

Porsche inFlow uzupełnia gamę nowych koncepcji mobilności

Porsche chce być odnoszącą największe sukcesy marką sportowej i ekskluzywnej mobilności na rynku. Aby dostarczać produkty dopasowane do zróżnicowanych potrzeb klientów, producent samochodów sportowych ze Stuttgartu-Zuffenhausen opracowuje różne nowe koncepcje mobilności. Oprócz oferty Porsche inFlow ich lista obejmuje również programy wynajmu samochodów premium, takie jak Porsche Drive oraz model subskrypcji pojazdu Porsche Passport. W przypadku obu tych ofert na całym świecie trwają już wdrażane etapami projekty pilotażowe. Ponadto od października 2018 r. w USA funkcjonuje pilotażowy program Porsche Host. Umożliwia on prywatnym użytkownikom wynajęcie samochodu Porsche od innej osoby na ograniczony czas za pomocą platformy równorzędnego współdzielenia Turo (peer-to-peer sharing).

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama