Connect with us

Oficjalnie: Formuła 1 w TVP Sport już od GP Australii [Aktualizacja]

Niedawno Telewizja Polska poinformowała, że udało jej się pozyskać prawa do transmitowania wyścigów Formuły 1. Od dłuższego czasu pojawiały się plotki na ten temat, a dziś (16 marca) uzyskaliśmy potwierdzenie. Jutro, GP Australii (oprócz Eleven Sports) pokaże również kanał TVP Sport.

Opublikowano

w dniu

Fot. Scuderia Ferrari

Już jutro o godz. 6:00 na antenie TVP Sport będzie pierwsze studio przed wyścigiem. Całość będzie trwała krótko, ponieważ już o godz. 6:10 kierowcy rozpoczną okrążenie formujące (raczej pokażą wyrywkowo start). Oprócz wspomnianej stacji telewizyjnej, transmisja będzie dostępna na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej. Niestety wyścigi będziemy mogli oglądać dopiero od 45. minuty ich trwania. Na ich oficjalnej stronie możemy przeczytać, że tylko na takich warunkach Formuła 1 może być pokazywana w Telewizji Polskiej. 

Jak to będzie wyglądać?

Studio przed GP Australii poprowadzi Maciej Kurzajewski, znany wszystkim dziennikarz sportowy stacji TVP. Jego gośćmi będą Kuba Przygoński (nasz uczestnik Rajdu Dakar, w którym zajął rewelacyjne 4. miejsce – związany z PKN Orlen) oraz Michał Owczarek z Polskiego Radia. Pewnie jesteście ciekawi, kto będzie komentował dla niedzielny wyścig. Już śpieszymy z odpowiedzią… będą to Maciej Iwański i Sławomir Kwiatkowski. Obaj Panowie nie mieli w przeszłości styczności z komentowaniu jakichkolwiek wyścigów, więc będzie to dla nich kompletna nowość.

Co do transmisji na stacji Eleven Sports, to  nic się nie zmienia. Formuła 1 nadal tam zostaje, co na pewno ucieszy wielu fanów i kibiców Roberta Kubicy. Ciężko przewidywać, jak dziennikarze TVP poradzą sobie z tematem F1, choć wielce prawdopodobne, że już przed GP Bahrajnu ogłoszone zostaną zmiany. Kto wie? Może ściągną osobę, która ma wiedzę o Formule 1. Możliwe, że spróbują dogadać się z Polsatem w sprawie ściągnięcia “na wypożyczenie”… Andrzeja Borowczyka.

Poniżej post Jacka Kurskiego, prezesa TVP, na Twitterze dot. pozyskania praw do transmisji F1:

Aktualizacja 1: Nieco musiałem skorygować na początku, ponieważ jasno nie wynikało, że na TVP Sport (na każdym nośniku) obejrzymy wyścig od 45. minuty jego trwania. Udało nam się znaleźć wywiad Macieja Kurzajewskiego z Robertem Kubicą, przeprowadzonego w 1999 roku.

PS. Mamy nadzieję, że nie spotkamy się z określeniami “formuły pierwszej” i “bolida”. Co zabawne, wtedy obecnemu dziennikarzowi TVP przydarzyła się wpadka, która mogła umknąć. Mianowicie ówcześnie, pracujący dla Wizja TV, Kurzajewski zwrócił się do Roberta: “Marcin, a ty też w to wierzysz?” (od 1:05). Od tego pamiętnego wywiadu sporo się wydarzyło.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama