Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Samochody

Ekstremalny Leaf Nismo RC największą atrakcją ekspozycji Nissana na Poznań Motor Show 2019

Na targi Poznań Motor Show japoński producent przygotował wyjątkową wersję najpopularniejszego samochodu elektrycznego na świecie – wyścigowego Nissana Leafa Nismo RC.

Fot. Nissan

Nowy Nissan Leaf, który stanowił bazę do stworzenia wersji Nismo RC, jest wizytówką Nissan Intelligent Mobility – przyjętej przez koncern wizji dotyczącej sposobu prowadzenia samochodu, źródła jego napędu oraz jego integracji ze społeczeństwem. Ekstremalna odmiana najpopularniejszego samochodu elektrycznego na świecie od swojego prekursora zapożyczyła zaawansowane akumulatory oraz elementy elektrycznego zespołu napędowego.

Wyścigowy Nissan Leaf Nismo RC, stanowiący główną atrakcję stoiska marki w Poznaniu, wyposażony został w generujące łączną moc 240 kW oraz 640 Nm momentu obrotowego dwa silniki elektryczne zamontowane w przedniej i tylnej części podwozia, napęd na wszystkie koła oraz dynamiczne nadwozie. Samochód powstał specjalnie po to, by zademonstrować możliwości technologii samochodów elektrycznych Nissana, która może zapewnić fascynującą, a jednocześnie „cichą i bezemisyjną” moc. Samochód wyróżnia się imponującym przyspieszeniem – prędkość od 0 do 100 km/h osiąga w zaledwie 3,4 sekundy. Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu w nim wielu lekkich komponentów oraz wyścigowej konstrukcji samonośnej wykonanej z włókna węglowego.

Leaf Nismo RC będzie z pewnością największą ekspozycji Nissana w Poznaniu, ale na wielbicieli marki czekają również inne ciekawostki i nowości, które z pewnością przyciągną uwagę nawet najbardziej wymagających amatorów motoryzacji.

Nissan w Europie

Nissan posiada jedną z najbardziej kompleksowych ofert w Europie spośród producentów samochodów pochodzących z innych kontynentów. Firma zatrudnia ponad 17 000 osób w ramach swoich lokalnych działań w zakresie projektowania, badań i rozwoju, produkcji, logistyki oraz sprzedaży i marketingu. W ubiegłym roku w zakładach Nissana w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji wyprodukowano ponad 640 000 samochodów, w tym wielokrotnie nagradzane crossovery, pojazdy użytkowe oraz Nissany Leaf, najpopularniejszy samochód elektryczny na świecie. Wizja inteligentnej mobilności Nissana wyznacza kierunek prac firmy nad nowymi produktami i technologiami, a kompleksowe podejście do mobilności przyszłości określa najważniejsze decyzje firmy dotyczące sposobów zasilania pojazdów, ich prowadzenia oraz integracji ze społeczeństwem. Nissan stara się zdobyć pozycję najbardziej pożądanej marki azjatyckiej w Europie.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama