C3 WRC przed własną publicznością na drogach Korsyki - motohigh.pl
Nasze social media

WRC

C3 WRC przed własną publicznością na drogach Korsyki

Czwarta runda Rajdowych Mistrzostw Świata FIA 2019 będzie równocześnie pierwszym w tym sezonie rajdem rozgrywanym na nawierzchni wyłącznie asfaltowej. Podczas Tour de Corse ekipa Citroën Total World Rally wystąpi przed rodzimą, francuską publicznością.

Opublikowano

w dniu

źródło inf./fot.: Citroen

Nic więc dziwnego, że załogi Sébastien Ogier i Julien Ingrassia oraz Esapekka Lappi i Janne Ferm podchodzą do rajdu z wielkimi ambicjami, tym bardziej że wprowadzone w tym roku dość znaczne zmiany trasy bardzo im się podobają.

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia są zwycięzcami ubiegłorocznej edycji rajdu. Wygrali ją bezapelacyjnie – prowadzili od startu do mety. W tym roku jako załoga zespołu Citroën Total World Rally Team jadą na Korsykę z nieskrywaną ambicją odniesienia trzeciego zwycięstwa w tym sezonie. Wygrali już dwie z trzech rozegranych do tej pory rund – Rajd Monte Carlo i Rajd Meksyku. Francuzi mają na swoim koncie również zwycięstwo w edycji 2016 Tour de Corse, jednak od tamtego czasu trasa rajdu została w dużym stopniu zmieniona. Dlatego bardziej niż na pamięć będą liczyć na swoją umiejętność robienia precyzyjnych notatek. Element ten ma kluczowe znaczenie, wszyscy zawodnicy mają bowiem do dyspozycji tylko dwa przejazdy zapoznawcze przed rajdem. Podczas zapoznania kierowca i pilot ustalają, co ma się znaleźć w notatkach, które są później dyktowane w trakcie jazdy na czas. Najbardziej zauważalną zmianą w charakterze Rajdu Korsyki jest stopniowe przechodzenie od bardzo wąskich dróg, niemal bez marginesu błędu, na nieco szersze, pozwalające wybierać tor jazdy.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama