Nasze profile w mediach społecznościowych

Serie juniorskie F1

Arthur Leclerc uzupełnił skład juniorskiego zespołu Saubera w F4

Arthur Leclerc, brat Charlesa, został włączony do juniorskiego zespołu Saubera na sezon 2019. Monakijczyk będzie się ścigał w niemieckich i włoskich mistrzostwach Formuły 4.

Opublikowano

w dniu

Arthur Leclerc
Fot. Sauber Junior Team by US Racing-Charouz / Arthur Leclerc

Sauber Junior Team powstał dość niedawno, po to by wraz we współpracy z Charouz Racing System wyłonić perspektywicznych kierowców, którzy będą mogli rozwijać swoje umiejętności i zbierać swoje doświadczenie w seriach juniorskich. Cele młodych zawodników jest oczywiście Formuła 1, ale zanim do niej dotrą musza wykazać się w bolidach F4, F3 i F2. Przy Formule 4 kwestia wygląda o tyle ciekawie, że funkcję patronacką ma także ekipa US Racing.

Wygląda na to, że Arthur Leclerc jest dziewiątym i zarazem ostatnim kierowcą, który dołącza do składu kierowców objętych programem rozwojowym Sauber Motorsport.

18-letni kierowca z Monako będzie rywalizował z Alessandro Ghirettim (panującym mistrzem F4 w Azji Południowo-Wschodniej), Romanem Staněkiem (absolwentem kartingowej reprezentacji Czech) czy Théo Pourchaire (obecnym czempionem francuskiej F4). Cała czwórka weźmie udział w ADAC Formula 4 Championship (Mistrzostwa Niemiec) oraz w kilku rundach Mistrzostw Włoch. Bacznie będą przyglądać im się Ralf Schumacher (były kierowca F1, sześciokrotny zwycięzca GP) i Gerhard Ungar. Obaj są członkami US Racing.

Skąd nominacja Arthura Leclerka?

Otóż brat kierowcy Scuderii Ferrari dobrze spisał się w swoim pierwszym sezonie za sterami bolidu Formuły 4. Rok temu w Mistrzostwach Francji zajął 5. miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 2 zwycięstw i 8 miejsc na podium. Wielce prawdopodobne, że sezon 2019 może oznaczać postęp w jego karierze. Jeśli spisywałby się w około 70% tak dobrze jak jego brat, Charles, to możemy być świadkami narodzin nowego talentu.

Sauber Junior Team by US Racing nie weźmie udziału w oficjalnych testach F4 w Oschersleben, ale za to dołączy do pozostałych po czterech dniachch prywatnych jazd.

Inauguracja mistrzostw ADAC F4 odbędzie się 26-28 kwietnia w Oschersleben. Na pewno z tego powodu zespół będzie musiał nadrabiać, ponieważ inni w trakcie oficjalnych testów zdążą przygotować najlepsze ustawienia swoich bolidów. 

Wypowiedzi

Cieszę się, że Arthur Leclerc dołączył do grona kierowców Sauber Junior Team na Mistrzostwa Formuły 4 organizowane przez FIA w 2019 roku. Arthur zademonstrował swoje zaangażowanie i umiejętności w ciągu ostatniego roku, rywalizując we francuskich mistrzostwach F4 i teraz zrobi kolejny krok, rywalizując na poziomie międzynarodowym. Sauber Junior Team wyruszy do rywalizacji z zespołami w F2, F3 i F4 dzięki silnemu wyborowi kierowców w tym sezonie. Z niecierpliwością czekamy na śledzenie ich postępów – powiedział Federic Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing (jednocześnie były szef Charlesa).

Podobnie w ciepłych słowach o bracie Charlesa Leclerka wypowiadał się Antonin Charouz, właściciel Charouz Racing System: – Cieszę się, że mogę powitać Arthura Leclerka, i w ten sposób uzupełnić nasz skład kierowców F4. Pokazał już talent i determinację za kierownicą i czekamy z niecierpliwością na wspieranie rozwoju jego potencjału w nadchodzącym sezonie. Razem z innymi kierowcami Formuły 4 wierzę, że będziemy reprezentowani przez czołowy zespół wschodzących gwiazd i nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu w tym miesiącu.

Jestem bardzo podekscytowany możliwością bycia częścią zespołu Sauber Junior Team. To poważny program ściśle związany z zespołem F1, a mój brat także był częścią Saubera w 2018 roku. To szansa, która wiele dla mnie znaczy. Mój samochód będzie zupełnie inny i znacznie szybszy niż samochód F4, którym jeździłem we Francji, ale moim celem jest wygrana i przejście do następnej kategorii wyścigowej. Wspaniale było pracować z chłopakami z US Racing i Charouz. To właściwy zespół i już teraz czuję się naprawdę pewnie, współpracując z nimi oraz będąc w bolidzie – powiedział Arthur Leclerc, kierowca Formuły 4.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama