Nasze social media

Formuła E

FE: Zespół DS Performance aktywnie przygotowuje się do sezonu 2019/2020

Ledwie skończyło się świętowanie pierwszego w tym sezonie zwycięstwa zespołu DS Techeetah i bolidu DS E-Tense FE19, którym Jean-Éric Vergne wygrał wyścig w Chinach, a już zespół DS Performance rozpoczął intensywne prace nad rozwijaniem tego pojazdu.

Opublikowano

w dniu

Fot. DS | Informacja prasowa

W ramach przygotowań do sezonu 2019/2020 Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA wprowadzane są pierwsze z wielu przewidzianych modyfikacji w układzie napędowym samochodu.

Od czasu, gdy cztery lata temu w serii wyścigowej pojazdów o napędzie elektrycznym otwarto klasyfikację producentów, technologie E-Tense – rozwijane przez zespół DS Performance – umożliwiły odniesienie wielu zwycięstw na torach całego świata. Po wprowadzeniu na piąty sezon mistrzostw bolidów Gen2 (nowej generacji) marka DS, która jest jedynym francuskim producentem w tym cyklu, umocniła swoją pozycję jednego z czołowych konkurentów i dostawców rozwiązań technicznych.

Ostra i wyrównana rywalizacja sprawia, że niezbędnym warunkiem utrzymania konkurencyjności staje się ciągłe rozwijanie nowatorskich technologii stosowanych w tej serii wyścigowej. Od chwili, gdy w siedzibie DS Performance w Wersalu pod Paryżem zaprojektowano od zera stosowany obecnie układ napędowy E-Tense o mocy 250 kilowatów, inżynierowie zespołu zebrali ogromną pulę wniosków i doświadczeń, zarówno podczas testów, jak i w rozegranych do tej pory wyścigach. Po każdym starcie w bolidach wprowadzane są kolejne usprawnienia techniczne.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama
Reklama