Czego szukasz?

Samochody

Ford Mustang ma już 55 lat

Ford obchodzi w tym roku 55-lecie wprowadzenia na rynek Mustanga. Dobra wiadomość dla fanów tego modelu – już czwarty rok z rzędu jest to najlepiej sprzedające się sportowe coupé na świecie.

Według danych IHS Markit, Mustang króluje w rankingach najlepiej sprzedającego się sportowego coupé na świecie. W 2018 roku 113 066 egzemplarzy trafiło do klientów od Australii aż po Peru. To nie tylko czwarty rok z rzędu światowego sukcesu Mustanga, ale również tytuł najlepiej sprzedającego się coupé sportowego w Stanach Zjednoczonych, gdzie Ford sprzedał 75 842 Mustangów.

W pierwszym kwartale 2019 roku Ford sprzedał 2 300 Mustangów w Europie. Stanowi to wzrost o ponad 27 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.*

„55 lat temu „rozbiliśmy bank”, wprowadzając do sprzedaży Forda Mustanga.” – powiedział Jim Farley, prezes Forda ds. sprzedaży na rynkach światowych. „Mustang stał się symbolem wolności, wiatru we włosach i czystej radości z jazdy. Nie ma nic wspanialszego niż ryk V8 w wiosenny poranek. Tego nie da żaden inny samochód sportowy na świecie. Nic dziwnego, że Mustang to najbardziej kultowe sportowe coupé.

Według danych sprzedaży Forda, w 2018 roku Mustang był dostępny w sprzedaży w 146 krajach na całym świecie. Od 2015 roku na świecie sprzedano ponad 500 000 Mustangów szóstej generacji, w tym ponad 45 000 w Europie. W zeszłym roku nowa wersja Mustang Bullit przyczyniła się do wzrostu sprzedaży o pół punktu procentowego, co stanowi wzrost o 15,4% przez ostatnie dwa lata.

*Dotyczy 20 europejskich rynków: Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja i Szwajcaria.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama