Czego szukasz?

Formuła 1

Robert Kubica: Williams niewystarczająco szybki, aby zdołać wykorzystać chaos w Baku

Robert Kubica nie ma złudzeń przed GP Azerbejdżanu, co do tego, że czeka go kolejna trudna przeprawa. Polski kierowca nie liczy nawet na ewentualny chaos podczas wyścigu na ulicach Baku, ponieważ bolidy Williamsa są po prostu zbyt wolne, aby w jakikolwiek sposób wykorzystać okazję na dobry wynik.

robert Kubica 2019 Williams GP Australii
Fot. RoKiT Williams Racing / Robert Kubica

Robert Kubica należy do tych zawodników, którzy są realistami i starają obiektywnie ocenić sytuację swoją oraz zespołu. Niestety Williams jest daleko od choćby przyzwoitych osiągów na tle reszty ekip, aby myśleć o zdobywaniu punktów w sezonie 2019. Konieczna i priorytetowa jest teraz realizacja planu naprawczego dla FW42. Z weekendu na weekend Williams coraz lepiej rozumie trapiące ich problemy i nawet zdarza im się odkryć nieco więcej potencjału. Niestety nie może to zaowocować poprawą rezultatów, ponieważ sam środek stawki ma nad nimi sporą przewagę wynoszącą „grubo” ponad 1 sekundę.

Wyścigi w kraju Azerów dotychczas przyniosły nam sporo emocji, dramaturgii i chaosu. W szczególności edycje z 2017 i 2018 roku, które zostały nawet wybrane za jedne z najciekawszych rund. Niestety nawet kolizje, neutralizacje czy pech rywali w postaci kapcia na niewiele mogą się zdać w przypadku szans kierowców Williamsa.

Baku już w przeszłości pokazało, że wszystko jest możliwe. Ale myślę, że jesteśmy zbyt daleko za rywalami, żeby o tym myśleć. Tak więc z jednego punktu widzenia wszystko może się tutaj zdarzyć, a z drugiego prawdopodobnie wykorzystanie tego, po tym co zobaczyliśmy w pierwszych trzech wyścigach, byłoby bardzo trudne lub prawie niemożliwe do zrealizowania – powiedział Robert Kubica.

Jak Wy oceniacie szansę Williamsa na punkty w Baku? Przypomnijmy, że rok temu Lance Stroll zdołał zdobyć 4 punkty w GP Azerbejdżanu. Kanadyjczyk przekroczył linię mety na 8. pozycji, jednak wtedy mimo dysponowania słabą konstrukcją, Williams na szybkich torach miał jeszcze w miarę przyzwoite tempo, które pozwalało myśleć o utrzymaniu szybszych rywali za sobą. Na tę chwilę jest to niemal niemożliwe.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama