Audi Cup także w tym roku. Niemiecka marka zapowiedziała turniej z udziałem piłkarskich potentatów
Nasze social media

Biznes

Audi Cup także w tym roku. Niemiecka marka zapowiedziała turniej z udziałem piłkarskich potentatów

Najwyższej klasy rozgrywki rozpoczną europejski sezon piłkarski 2019/2020. 30 i 31 lipca Bayern Monachium, wśród zawodników którego będzie oczywiście Robert Lewandowski oraz Real Madryt, Fenerbahçe Istanbuł i Tottenham Hotspur, zmierzą się ze sobą w szóstym turnieju Audi Cup rozgrywanym na Allianz Arena.

Opublikowano

w dniu

źródło inf./fot.: Audi

Tradycja turnieju została zapoczątkowana dokładnie dziesięć lat temu. Pierwsze rozgrywki Audi Cup miały miejsce w roku 2009 i były częścią cyklu imprez związanych ze stuleciem marki Audi. Od tego momentu, ten organizowany jeszcze przed rozpoczęciem sezonu turniej, stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych w Europie. 

Lepszego składu drużyn na turniej nie można sobie wyobrazić: Bayern, Real, Fenerbahçe i Tottenham łącznie zdobyły 90 tytułów mistrzów ligi, 50 pucharów krajowych i 19 tytułów Ligi Mistrzów, a bieżący sezon jeszcze się nie zakończył. „Wspaniale jest widzieć, że Audi Cup już od dziesięciu lat jest stałym punktem przygotowań najlepszych światowych klubów do sezonu” – mówi Bram Schot, prezes zarządu Audi AG. „Tegoroczny skład turniejowy to nie tylko obietnica dwóch wspaniałych dni na stadionie dla wszystkich fanów futbolu, ale również przykład tego, jak w praktyce działa partnerstwo Audi. Zarówno Bayern, Real, Fenerbahçe, jak i Tottenham, który do tej stawki dołączył w roku 2018, są członkami stowarzyszenia partnerów Audi”.

Dwa mecze półfinałowe rozegrane będą we wtorek, 30 lipca. Pierwszy mecz turnieju to potyczka Realu Madryt z Tottenham Hotspur. Drugi, to starcie FC Bayern Monachium z Fenerbahçe Istanbuł. W środę, 31 lipca, dwa przegrane zespoły zagrają o miejsce trzecie, a po nich zwycięzcy zagrają w finale o puchar turnieju. Pierwsze mecze rozpoczynać się będą o godz. 18.00, drugie o 20.30, trwać będą przepisowo po 90 minut, jednak w przypadku braku rozstrzygnięcia nie będzie dogrywki, a od razu seria rzutów karnych.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że turniej Audi Cup po raz kolejny odbędzie się na Allianz Arena” – mówi Karl-Heinz Rummenigge, prezes zarządu FC Bayern München AG. „Cztery drużyny z pewnością zapewnią wszystkim kibicom dwa dni wypełnione piłkarskimi emocjami.” Bilety na turniej dostępne są na stronie internetowej www.audicup.com. Ceny rozpoczynają się już od 25 euro za bilet jednodniowy. Dwa lata temu, podczas dwóch dni rozgrywek, przez stadion Allianz Arena przewinęło się 123 tysiące fanów futbolu.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama