Nasze social media

Formuła 1

Lewis Hamilton: Dominacja nad Ferrari nie jest “zabawna”

Lewis Hamilton przyznał, że rywalizacja nie dostarcza mu takiej “zabawy”, gdy jego zespół dominuje nad Ferrari. Mercedes zdobył do tej pory 5 dubletów i wielu kibiców jest znudzonych tą sytuacją. Lider “generalki” dodał też, że nie można obwiniać Srebrnych Strzał za brak emocji.

Opublikowano

w dniu

Lewis Hamilton GP Australii 2019
Fot. Mercedes-AMG Petronas Motorsport / Lewis Hamilton

Nikt w historii F1 przed Mercedesem nie zdobył pięciu dubletów pod rząd. Forma Ferrari z przedsezonowych testów uleciała i mimo świetnej jednostki napędowej, cały pakiet nie przynosi im oczekiwanych sukcesów. W Hiszpanii piętą achillesową Vettela i Leclerka był trzeci sektor, co automatycznie oznaczało koniec marzeń na nawiązanie walki o zwycięstwo. Wielu kibiców ma dość monotonii i liczy, że jeszcze coś w tym sezonie może nas zaskoczyć.

Lewis Hamilton wielokrotnie przyznawał, że jest zwolennikiem zaciętej walki kilku kierowców i zespołów. Brytyjczyk był podekscytowany przez ostatnie dwa sezony pojedynkami z Sebastianem Vettelem i Ferrari. Niestety ten sezon zaczął się inaczej i najlepiej w sytuacji odnalazł się Mercedes, który ma chrapkę na kolejne mistrzostwo.

To nie jest tak zabawne, jak w przypadku, gdy konkurujesz z innym zespołem. Właśnie o to chodzi w Formule 1. To ekscytująca część, kiedy przyjeżdżasz i rywalizujesz z jednym lub dwoma innymi ekipami, która również coś wprowadzają i są w grze. Naturalnie w tych zespołach są jeszcze dwaj kierowcy, to stawia kolejny klucz w pracach i często, gdy samochody są blisko, zespoły mają mocne i słabe strony, a jak musisz z nich skorzystać, to jest niesamowite – powiedział brytyjski kierowca.

Ale kiedy tak nie jest, to z pewnością nie jest to tak ekscytujące z punktu widzenia konkurencji. Samo ściganie się w zespole nie jest moim zdaniem Formułą 1. Jednak tak jest właśnie teraz i bywało w przeszłości – dodał Lewis Hamilton.

Kolejny triumf Mercedesa sprawia, że pozostali oddalają się od tytułu coraz bardziej. Walka o jego zdobycie może rozstrzygnąć się przedwcześnie i nie należy winić za to przodującej ekipy. Pięciokrotny mistrz świata wielokrotnie wspomina podczas swoich triumfów, ile to kosztuje cały sztab stojących za nim ludzi. Tym razem Lewis Hamilton przyznał, że Mercedes po prostu dobrze wykonuje swoją pracę i nigdy nie są winni temu, że rywalizacja o mistrzowskie tytuły kończy się przed końcem sezonu.

Widzowie mogą nie być zadowoleni z różnicy, która oddziela nas od Ferrari. Oczywiście chcemy być tak szybcy jak tylko możemy. Nie wiemy, dlaczego inni trochę odstają. Nie jest to nasza wina. To nie faceci [z mojego zespołu – przyp. red.] zawodzą, oni naprawdę są świetni w swojej pracy – podsumował kierowca Mercedesa.

Przewaga Mercedesa nad Ferrari wynosi już 96 punktów. Za nami nie ma jeszcze 1/4 sezonu 2019, dlatego ta różnica budzi niepokój w kontekście walki w kolejnej fazie. Zwłaszcza, że nawet jeśli Ferrari czy Red Bull osiągną zwyżkę formy, to Srebrne Strzały mają duży zapas.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama
Reklama