Nasze social media

Formuła 1

Max Verstappen: Mercedes jako jedyny rozumie tegoroczne bolidy

Max Verstappen stwierdził, że jak na razie tylko Mercedes naprawdę rozumie zachowanie bolidów na sezon 2019. Według kierowcy Red Bulla pozostałe zespoły nie mogą się tak dobrze dogadać ze swoimi maszynami.

Opublikowano

w dniu

Max Verstappen 2019
Fot. Red Bull Content Pool / Max Verstappen

Jak do tej pory, Mercedes był dominującą siłą. Jedynie w GP Bahrajnu, lepsze tempo miała Scuderia Ferrari. Wielu kierowców podkreślało, że w tym roku trudno jest dogadać się ze swoimi samochodami i oponami Pirelli. Srebrne Strzały znalazły złoty środek i dlatego w tym momencie nikt nie jest w stanie wykrzesać pełnego potencjału na takim poziomie. Oczywiście to dobrze świadczy o stajni Brackley, a nieco gorzej o Ferrari czy Red Bullu.

Nie jestem projektantem, po prostu staram się jechać tak szybko jak tylko mogę. Gdyby to było takie łątwe do zrozumienia, w każdym wyścigu ulepszylibyśmy bolid.  W tej chwili – myślę, że ogólnie rzecz biorąc – samochody nie są tak łatwe do zrozumienia i trudniej ejst sprawić, by były szybsze – powiedział Max Verstappen.

Wygląda na to, że Mercedes je rozumie. Ogólnie myślę, że wszystkie pozostałe [zespoły – przyp. red.] również się zmagają. Mercedes był po prostu zbyt szybki przez cały weekend i uważam, że wykonaliśmy dobrą robotę, aby wyprzedzić jedno Ferrari [mowa o kwalifikacjach – przyp. red.]. Nawet oni wyglądali na trochę zbyt szybkich po trzecim treningu – dodał.

Max Verstappen obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców. Jak do tej pory, Holender zgromadził więcej punktów od zawodników Ferrari. Różnice między nimi nie są duże, zaś GP Hiszpanii było dopiero drugim podium kierowcy Red Bulla w tym sezonie. 21-latek liczy na to, że jego zespół przyspieszy swój rozwój i uda mu się namieszać jeszcze w trakcie tych mistrzostw. Chociaż na ten moment byłby usatysfakcjonowany z samego pokonania Scuderii.

Skomentuj
Reklama

Facebook

Reklama
Reklama