Connect with us

Wytrzymałość i niezawodność Nissana X-Trail potwierdzona

Nissan X-Trail jest świetnym wyborem dla osób, które cenią sobie wygodę, jaką oferuje duży SUV. To doskonały samochód dla rodziny, idealny na dalekie podróże i przeżycie wyjątkowej przygody. Ten najpopularniejszy na świecie model Nissana udowadnia, że dobrze radzi sobie także w niecodziennych, a zarazem ekstremalnych warunkach.

Opublikowano

w dniu

Nissan X-Trail | Morocco Desert Challenge (2019)
Nissan X-Trail - Morocco Desert Challenge (2019) | Fot. Nissan

X‑Trail wraz z załogą Overlimit Team – Grzegorzem i Patrycją Brochockimi – wziął udział w rajdzie Morocco Desert Challenge i zajął 3. miejsce w klasie T2 diesel.

X-Trail wyróżnia się dojrzałą stylistyką nadwozia, wysoką jakością materiałów wykończeniowych i szeregiem rozwiązań poprawiających funkcjonalność oraz zwiększających bezpieczeństwo jazdy. Model z inteligentnym napędem 4×4 zapewnia dużą sprawność terenową, a tym samym jest znakomitą propozycją dla kierowców oczekujących dobrej przyczepności również na bezdrożach.

Atuty tego największego SUV-a japońskiego producenta w pełni wykorzystała polska firma Overlimit, która przygotowała auto na potrzeby rajdowe. Nissan X-Trail w wersji Overlimit posiada niezbędne wyposażenie bezpieczeństwa tj. klatkę, sportowe fotele, rajdowe pasy, a także specjalne, dedykowane zawieszenie firmy Reiger.

Nissan X-Trail | Morocco Desert Challenge (2019)

Nissan X-Trail | Morocco Desert Challenge (2019)

W kwietniu załoga w składzie Grzegorz i Patrycja Brochoccy przejechała Nissanem X-Trail 3 000 kilometrów w 8-dniowym rajdzie Morocco Desert Challenge. Samochód sprostał trudnym warunkom i zajął 3. miejsce w klasie T2 diesel.

Start rajdu odbywał się ze słynnej Plage Blanche nad Oceanem Atlantyckim. „Na początku mierzyliśmy się z szybkimi szutrowymi trasami, które nasz Nissan lubi najbardziej” – powiedział Grzegorz Brochocki, kierowca Overlimit Team.

W kolejnych etapach załoga Nissana X-Trail musiała się zmagać z fesh-feshem, czyli sypkim piaskiem przypominającym cement, jazdą po piaszczystych korytach rzek i wydmach.

„Największe wyzwanie stanowiło pokonanie wydm. Była to zupełna nowość i trudny test dla nas i auta, ale z drugiej strony mieliśmy ogromną satysfakcję po pokonaniu przeszkody. Kurz czy burze piaskowe to była nasza codzienność podczas rajdu, a X-Trail w wersji Overlimit udowodnił, że ma niesamowity potencjał i doskonale sobie radzi w tak ciężkich warunkach” – dodał Brochocki.

„Morocco Desert Challenge jest bardzo trudnym nawigacyjnie rajdem, wymagającym pełnego skupienia, jak i doświadczenia. To było dla nas wspaniałe przeżycie” – podsumowała Patrycja Brochocka, pilotka Overlimit Team.

Nissan X-Trail | Morocco Desert Challenge (2019)

Nissan X-Trail | Morocco Desert Challenge (2019)

„Udział Nissana X-Trail w tak trudnym rajdzie cross-country dowodzi, że nasz największy crossover to nie tylko niezawodny i uniwersalny samochód na bezdroża, ale że jest on także w stanie sprostać ekstremalnym warunkom panującym na pustyni. Cieszymy się, że polska załoga tak doskonale poradziła sobie na trasie” – powiedziała Dorota Pajączkowska, PR Manager polskiego oddziału Nissan Sales CEE.

W lipcu załoga Overlimit Team pojedzie Nissanem X-Trail w kolejnym rajdzie. Tym razem będzie to rozgrywany na terenie Europy i Azji Silk Way.

X-Trail to najpopularniejszy model Nissana i jeden z najlepiej sprzedających się SUV-ów na świecie. W Polsce sprzedaż największego crossovera japońskiej marki rośnie w ostatnich latach bardzo dynamicznie. W ubiegłym roku X-Trail był drugim najchętniej kupowanym Nissanem (2466 szt., +32,5% względem roku 2017), po bestsellerowym modelu Qashqai.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama