Renault z rekordowym wynikiem na Nürburgringu - motohigh.pl
Nasze social media

Samochody

Renault z rekordowym wynikiem na Nürburgringu

Renault Mégane R.S. Trophy-R osiągnęło na Nordschleife nowy najlepszy czas (07:40″100) w kategorii samochodów seryjnych z przednim napędem. Pobiło tym samym rekord Hondy Civic Type R sprzed dwóch lat.

Opublikowano

w dniu

Renault Mégane R.S. Trophy-R | Nurburgring 2019
Fot. Renault

Rekord został pobity 5 kwietnia b.r. – prowadzone przez Laurenta Furgona Renault Mégane R.S. Trophy-R na legendarnej pętli Nordschleife toru Nürburgring, który jest wyrocznią dla wyczynów sportowych i cieszy się światową renomą, pokonało 20,832 km i 73 zakręty północnej pętli w 07:40’’100.

Samochód jest wyposażony w 300-konny silnik, ten sam co Mégane R.S. Trophy, ale przewagę w osiągach zawdzięcza zmniejszeniu masy o 130 kg, lepszej aerodynamice oraz bardziej radykalnym zmianom w układzie jezdnym.

Przy produkcji modelu Renault Sport nawiązało współpracę z wyjątkowymi partnerami – firmą Akrapovič przy opracowaniu układu wydechowego, z Brembo w zakresie hamulców, z firmą Bridgestone przy doborze opon, firmą Öhlins w zakresie amortyzatorów i z dostawcą foteli kubełkowych Sabelt.

Mégane R.S. Trophy-R znajdzie się na rynku pod koniec roku w limitowanej serii kilkuset egzemplarzy. Premiera modelu odbędzie się jednak już za kilka dni (24 maja) na imprezie towarzyszącej wyścigowi o GP Monako F1. Specjalnymi gośćmi będą kierowcy zespołu Renault w Formule 1: Daniel Ricciardo i Nico Hülkenberg.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama