Porsche podsumowuje przygotowania do startu w Formule E
Nasze social media

Formuła E

Porsche podsumowuje przygotowania do startu w Formule E

Przygotowania do pierwszego wyścigu Porsche w Formule E ciągle trwają: od kwietnia 2018 r., gdy oficjalnie ogłoszono dołączenie fabrycznej ekipy Porsche do rywalizacji w mistrzostwach świata Formuły E ABB w sezonie 2019/2020, producent sportowych samochodów sfinalizował już wiele kluczowych etapów na drodze do pierwszego startu – a kolejne jeszcze przed nim.

Opublikowano

w dniu

Fritz Enzinger Porsche Motorsport
źródło inf./fot.: Porsche

Teraz Porsche wprowadza serię infografik dokumentujących swoją drogę do serii wyścigów elektrycznych bolidów pt. „Droga do Formuły E”. Infografiki będą co miesiąc aktualizowane i wzbogacane o kolejne interesujące informacje – w miarę zbliżania się debiutu producenta w 6. sezonie Formuły E, który rusza w grudniu 2019 r.

Kiedy zarząd Porsche podjął decyzję o wejściu do Formuły E w sezonie 2019/2020, zaczęliśmy planować nasze poczynania. I kiedy patrzę wstecz na ostatnie miesiące, jestem niezmiernie dumny z tego, co w naszym zespole osiągnęliśmy – powiedział Fritz Enzinger, wiceprezes Porsche Motorsport.

Z powodzeniem zaliczyliśmy pierwsze etapy (przygotowań): pierwszą fazę testową zespołu napędowego Porsche na stanowisku badawczym, ogłoszenie Neela Janiego jako pierwszego kierowcy, zbudowanie bolidu Formuły E Porsche i wypróbowanie go na torze testowym w Weissach, a także ukończenie ponad 1000 testowych kilometrów na torze Calafat w Hiszpanii. Nim staniemy do rywalizacji w Formule E, mamy jeszcze mnóstwo do zrobienia – ale jesteśmy przekonani, że podążamy właściwą drogą – dodał.

Infografika Porsche Formula E czerwiec 2019

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama