Seat rozszerza strategiczną działalność w Chinach - motohigh.pl
Nasze social media

Biznes

Seat rozszerza strategiczną działalność w Chinach

Współpraca z Chinami to kolejny krok w kierunku realizacji globalnej strategii rozwoju Seata. W maju tego roku delegacja chińskiego rządu odwiedziła główną siedzibę Seata w Martorell, aby spotkać się z przedstawicielami spółek tworzących JAC Volkswagen. Zgodnie z ustaleniami do 2021 roku w chińskim mieście Hefei powstanie centrum badawczo-rozwojowe Seata.

Opublikowano

w dniu

Fot. Seat | Informacja prasowa

Współpraca na rzecz rozwoju

JAC Volkswagen powstało w 2017 roku, by wzmocnić rozwój, produkcję i promocję ekologicznych akumulatorów. Przedstawiciele spółki joint venture, tworzonej przez Seata, Volkswagen Group China oraz chińskie przedsiębiorstwo JAC, podpisali umowę umożliwiającą wprowadzenie Seata na chiński rynek w przeciągu najbliższych dwóch lub trzech lat. Ustalenia dotyczą również strategii projektowej i sposobu współpracy partnerów w najbliższych latach, a także statusu JAC Volkswagen jako integralnej części sieci produkcji Grupy Volkswagen.

Delegacja chińskiego rządu, na czele z gubernatorem prowincji Anhui, Li Jinbin i burmistrzem Hefei, Ling Yun, została powitana w fabryce Seata w Martorell przez Prezesa Grupy Volkswagen – dr. Herberta Diessa, Prezesa Seata – Lucę de Meo, Prezesa Grupy Volkswagen China – dr. Stephana Wöllensteina i przewodniczącego przedsiębiorstwa JAC – An Jin. Delegacja swoją wizytę rozpoczęła od zwiedzania SEAT Design Center, które jest jedyną tego typu placówką na południu Europy. Przedstawiciele Anhui, prowincji we wschodnich Chinach zamieszkałej przez 62 miliony osób, odwiedzili również zakład produkcyjny w Martorell, wysoko wyspecjalizowane centrum opieki zdrowotnej i rehabilitacji Seata – CARS, laboratorium innowacji SEAT Metropolis: Lab oraz Pier01, które stanowi serce ekosystemu start-upów w Barcelonie.

Chiny kluczowym krajem w strategii Seata

W lipcu 2018 roku Seat został Partnerem w spółce joint venture JAC Volkswagen, stworzonej w celu produkcji i dystrybucji pojazdów elektrycznych. To konsekwencja porozumienia podpisanego przez hiszpańską markę, Grupę Volkswagen China oraz JAC w obecności niemieckiej kanclerz Angeli Merkel i chińskiego premiera Li Keqianga. Zgodnie z ustaleniami Seat dołączył do JAC Volkswagen jako lider rozwoju technologii elektrycznych koncernu. Dodatkowo w listopadzie zeszłego roku podpisano kolejne porozumienie, które umożliwiło zbudowanie centrum badawczo-rozwojowego w Hefei.

Podpisanie umowy z Chinami to krok w kierunku realizacji globalnej strategii Seata – podkreśla Prezes Seata, Luca de Meo. – Wraz z wejściem do Chin chcemy zapewnić naszej firmie pewną przyszłość oraz zintensyfikować prace nad elektryczną mobilnością. Chiny są krajem słynącym z nowoczesnych rozwiązań, a rozwój pojazdów elektrycznych jest tam traktowany priorytetowo. Chcemy być częścią tego ekosystemu, aby zapewnić przepływ wiedzy oraz wykonać kolejny krok w celu osiągnięcia globalnej, zrównoważonej mobilności.

Seat w Hefei

Nowe centrum badawczo-rozwojowe będzie odgrywało znaczącą rolę w opracowywaniu rozwiązań z dziedziny mobilności. Placówka umożliwi produkcję małych samochodów elektrycznych i ich podzespołów oraz prowadzenie badań nad technologiami z zakresu motoryzacji. Zakończenie prac budowlanych i otwarcie centrum jest planowane na 2021 rok. Centrum powstaje w Hefei, mieście we wschodnich Chinach, gdzie znajduje się także siedziba JAC.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama