ePrix Seulu w maju 2020? - motohigh.pl
Nasze social media

Formuła E

ePrix Seulu w maju 2020?

Pierwsze w historii ePrix Seulu Formuły E ma się odbyć na początku maja przyszłego roku. Debiut nowego wyścigu jest znany już od września, teraz włodarzom serii pozostaje się skupić na kwestiach formalnych.

Opublikowano

w dniu

Fot. Pixabay

Jako datę przypuszcza się 2 albo 9 maja. Jeśli wyścig odbyłby się w tym pierwszym terminie, to kalendarz kolidowałby z przedostatnią rundą FIA WEC na torze Spa-Francorchamps.

Wyścig elektrycznej serii na ulicach Seulu będzie pierwszą imprezą motorsportową większego formatu od czasu kiedy to odbyło się ostatnie GP Korei Południowej w F1 w 2013 roku.

Runda ma znaleźć miejsce w kalendarzu mistrzostw FE pomiędzy Paryżem, a Berlinem – idealnie wpasowując się w lukę po ePrix Monako, które to odbywa się co 2 lata. Naturalnie Formuła E chciałaby, aby wyścig był przedłużeniem azjatyckiej części sezonu, ale ze względu na klimat i pogoda w tamtym czasie i miejscu to zdecydowano przesunąć zmagania o 2 miesiące.

Już niedługo obecny sezon Formuły E wejdzie w decydującą fazę, więc wraz z jego końce pojawiać będą się stosowne informacje.

Skomentuj
Reklama

Facebook

Reklama
Reklama