Nasze social media

Samochody

Peugeot rozbudowuje gamę Boxera

W ramach przejścia na nową normę emisji spalin Euro 6 Peugeot rozbudował gamę Boxera, wychodząc naprzeciw wszystkim potrzebom użytkowników biznesowych.

Opublikowano

w dniu

Peugeot Boxer (2019)
źródło inf./fot.: Peugeot

Peugeot Boxer poza dotychczasowymi poziomami wyposażenia Pro i Premium jest teraz dostępny w wersjach Grip i Asphalt do specjalnych celów. W ramach rozbudowanej gamy pojawiło się również wiele nowych elementów wyposażenia.

Zaktualizowana gama silników

Silniki nowego Peugeota Boxera zostały zmodyfikowane, aby spełniały nowe normy Euro 6.2. Oferta koncentruje się wokół nowej jednostki BlueHDi o pojemności 2.2 l, która zastąpiła dotychczasowy silnik 2.0 l i jest dostępna w kilku wyższych niż poprzednio wersjach mocy:
– 2.2 BlueHDi 120 KM (+10 KM) i 300 Nm momentu obrotowego
– 2.2 BlueHDi 140 KM (+10 KM) i 340 Nm momentu obrotowego
– 2.2 BlueHDi 165 KM (+5 KM) i 370 Nm momentu obrotowego (+20 Nm)

Wszystkie silniki są wyposażone w standardzie w system Stop&Start.

Bardziej rozbudowana gama

Optymalizacja silników nie byłaby wystarczająca bez spójnej gamy wersji nowego Boxera. Podobnie jak w przypadku innych modeli w gamie Peugeot Professional, oprócz Pro i Premium dostępne są także wersje dostosowane do specyficznych potrzeb użytkowników biznesowych:

– Wersja Grip jest doskonale dostosowana do poruszania się w trudno dostępnym terenie oraz do przewozu długich i ciężkich ładunków. Już w standardowym wyposażeniu jest solidnie przygotowana do każdych warunków:

o system Grip Control z funkcją Hill Assist i całosezonowe opony,
o ochronne nakładki na nadkola,
o przednie i tylne chlapacze,
o wzmocnione zawieszenie,
o osłona stalowa pod silnikiem,
o alarm dźwiękowy ostrzegający otoczenie w trakcie manewru cofania,
o pakiet siedzeń „Komfort”.

Poziom wyposażenia Grip jest dostępny tylko w wersjach wzmocnionych „435”.

– Wersja Asphalt jest przeznaczona dla użytkowników biznesowych pokonujących długie trasy, dla których najważniejszy jest komfort i bezpieczeństwo. Oferuje w standardzie:

o nawigację,
o system monitorowania pasa ruchu,
o system monitorowania ograniczeń prędkości i znaków zakazu,
o automatyczne przełączanie świateł,
o Active Safety Brake,
o Distance Alert,
o pakiet „Widoczność (czujnik deszczu i zmierzchu)”,
o manualną klimatyzację,
o uchwyt do smartfona i wspornik tabletu,
o port USB,
o radar cofania,
o pakiet siedzeń „Komfort”.

Wersja jest dostępna w wybranych wariantach długości i ładowności.

Nowe elementy wyposażenia

Dostępne są nowe, technologicznie zaawansowane systemy, takie jak nawigacja z 9-calowym ekranem dotykowym i możliwością wprowadzania wymiarów samochodu, aby ominąć trasy, na których obowiązują ograniczenia gabarytów (Radio Alpine). Nawigacja jest kompatybilna z aplikacją WAZE, która dostarcza informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. Umożliwia także działanie w tym samym czasie dwóch telefonów z Bluetooth. To idealne rozwiązanie dla dużych furgonów.

Bezpieczeństwo jest większe dzięki systemowi monitorowania martwego pola, który sygnalizuje obecność innych pojazdów zapaleniem się diody LED w lewym lub prawym bocznym lusterku. System wyposażony jest również w funkcję „rear traffic alert”, która w przypadku manewru wyjeżdżania tyłem alarmuje sygnałem dźwiękowym o obecności samochodów w odległości do 50 m, nadjeżdżających z lewej lub prawej strony. System uzupełnia funkcja „trailer merge assist”, która gwarantuje prawidłowe działanie systemu monitorowania martwego pola w przypadku jazdy z przyczepą o długości od 3 do 9 metrów. Właściwa informacja jest wyświetlana na panelu zegarów.

Klienci flotowi będą mogli korzystać z nowego modułu telematycznego „Peugeot Connect”, który umożliwia:
– monitorowanie zużycia paliwa,
– śledzenie samochodu w razie kradzieży lub monitorowanie strefy, poza którą flota nie powinna wyjeżdżać,
– monitorowanie przeglądów,
– korzystanie z porad dotyczących ekojazdy.

Spójność z innymi modelami w gamie francuskiej marki zapewnia między innymi kolor nadwozia Szary Artense, który został wprowadzony na miejsce dotychczasowego Szarego Aluminium, oraz nowe, wyższej jakości płaty drzwi w kolorze czarnym z kieszenią na 1,5-litrową butelkę wody.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama
Reklama