Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Red Bull o Hondzie: Liczymy na więcej

Christian Horner podkreślał, że Red Bull będzie naciskał na Hondę w celu czynienia kolejnych postępów podczas obecnego sezonu. Stajnia z Milton Keynes chciałaby także nawiązać walkę w klasyfikacji konstruktorów ze Scuderią Ferrari.

Opublikowano

w dniu

Fot. Red Bull Content Pool / Masashi Yamamoto i Christian Horner

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Honda mocno poprawiła poziom niezawodności swojego silnika, co pozwala im bardziej skupiać się na poprawie osiągów. Jak do tej pory japoński producent dokonał trzech aktualizacji swojego pakietu, które zdały egzamin w Red Bullu i Toro Rosso. W Austrii udało się sięgnąć po upragnione zwycięstwo, na które marka z Tokio czekała od 2006 roku. Szef Czerwonych Byków zakomunikował światu, że wciąż liczy na więcej. Sezon 2019 miał być przejściowym rokiem, aby odpowiednio dopasować się i rozwinąć partnerstwo, ale to nie oznacza, że nie można by złapać Ferrari.

Ten sezon zawsze będzie traktowany jako rok przejściowy, w którym pojawili się nowy partner silnikowy, partnerstwo i integracja. Na ten moment to przekroczyło nasze wewnętrzne oczekiwania, jeśli chodzi o dziewiąty wyścig sezonu – mamy zwycięstwo, a wcześniej mieliśmy kilka podiów – powiedział Christian Horner.

Niezawodność jest na niezłym poziomie  – nadal mamy do dyspozycji wszystkie trzy silniki (na jednego kierowcę). Honda wprowadziła tylko nowe silniki oparte na wzrośnie poziomu wydajności. Naciskamy na więcej [poprawek – przyp. red.] w drugiej połowie roku, które są w przygotowaniu. Teraz zasmakowali sukcesu i dostrzegają jakie to przynosi korzyści. Po trudnościach z ponownym wprowadzeniem ich do F1 [odnośnie partnerstwa z McLarenem – przyp. red.] zwycięstwo było tym, czego potrzebowali – podsumował 45-latek.

Max Verstappen zajmuje w tej chwili trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców. Holender wyprzedza dwóch zawodników Ferrari. Red Bull chciałby, aby poprawa osiągów Pierre’a Gasly’ego była stała, bo tylko wtedy będą w stanie dopaść stajnię z Maranello także w klasyfikacji konstruktorów.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama