Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Nissan Leaf doceniony pięcioma gwiazdkami w rankingu Green NCAP

Parametry ekologiczne nowego Nissana Leaf po raz kolejny zdobyły międzynarodowe uznanie. Po serii rygorystycznych testów w ramach niezależnej inicjatywy na rzecz czystego powietrza i efektywności energetycznej Leaf otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek Green NCAP.

Fot. Nissan / Nissan Leaf
  • Leaf osiąga najwyższą notę w renomowanym niezależnym europejskim badaniu
  • Wysoka efektywność energetyczna oceniona na 8,5 w 10‑punktowej skali oraz doskonały wynik w Testach Czystego Powietrza dzięki 100‑procentowo elektrycznemu, bezemisyjnemu zespołowi napędowemu
  • Innowacyjna technologia e‑Pedal maksymalizuje wydajność i wygodę kierowcy Nissana Leaf

Leaf z elektrycznym zespołem napędowym uzyskał 8,5 na 10 możliwych punktów w kompleksowych testach efektywności energetycznej Green NCAP, z powodzeniem zaliczając każdy ze scenariuszy testowych, takich jak jazda przy niskiej i wysokiej temperaturze oraz ocena osiągów w jeździe autostradowej pod dużym obciążeniem.

Dzięki bezemisyjnej technologii, której Leaf jest wizytówką, najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w historii osiągnął także doskonały wynik w Testach Czystego Powietrza (10 na 10 możliwych punktów), potwierdzając swoją przyjazność dla środowiska.

Inicjatywa Green NCAP, realizowana przy wsparciu renomowanego Europejskiego Programu Oceny Nowych Samochodów (Euro NCAP), służy promowaniu rozwoju czystych, efektywnych energetycznie i nieszkodzących środowisku pojazdów poprzez nagradzanie rozwiązań dotyczących poprawy jakości powietrza i umiarkowanego zużycia zasobów.

Jako wizytówka koncepcji Nissan Intelligent Mobility, model Leaf jest pionierem zmian w zakresie zasilania i prowadzenia pojazdów oraz ich integracji ze społeczeństwem. Klienci mogą odnosić korzyści z tej filozofii bezpośrednio w czasie jazdy, dzięki innowacyjnej technologii e-Pedal.

e-Pedal to jeden z systemów inteligentnej jazdy Nissana, dzięki któremu kierowca modelu LeafF może w pełni doświadczyć mocy, kultury pracy podzespołów oraz przyjemności prowadzenia samochodu. Za pomocą jednego pedału może sterować przyspieszeniem i hamowaniem aż do całkowitego zatrzymania, co zapewnia maksymalną efektywność, komfort i wygodę podczas jazdy.

Helen Perry, dyrektor działu samochodów elektrycznych w Nissan Europe, powiedziała: – Począwszy od premiery rynkowej w 2010 roku, Leaf jest pionierem w przybliżaniu zrównoważonej i efektywnej mobilności klientom na całym świecie, zaś uznanie w ramach prestiżowej inicjatywy Green NCAP jest potwierdzeniem ogromnego postępu, jaki dokonał się w tej dziedzinie.

Sukces Nissana Leafa w testach jest dowodem na słuszność naszego podejścia nie tylko do przyszłości motoryzacji, ale przede wszystkim do zapewnienia wymiernych korzyści właścicielom Nissanów Leaf, których mogą oni doświadczyć już dziś w swoich samochodach. Mamy nadzieję, że wrażenia z korzystania z elektrycznego napędu będą coraz lepsze, a Leaf będzie odnosił kolejne sukcesy.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama