Connect with us

Petronas zapewnił Mercedesowi dodatkowe 18 KM

Srebrne Strzały doczekały się ewolucji mieszanki paliwowej od Petronasa, która zapewniła im wzrost mocy o 18 KM. Najlepszy użytek zrobił z tego Lewis Hamilton, który wygrał GP Węgier.

Opublikowano

w dniu

Fot. Petronas Motorsports / Twitter

Według raportów włoskojęzycznego oddziału serwisu Motorsport.com, nowe paliwo jest wynikiem współpracy Petronasa z małym niemieckim laboratorium. Nowa formuła okazała się legalna, mieszanka paliwowa nie narusza wytycznych i zapewnia uzyskanie większej energii z paliwa bez zwiększenia jego zużycia.

Oznacza to także, że Mercedes nie musi tankować swoich bolidów pod sam korek. W ten sposób oszczędzają na masie, jadąc z mniejszą ilością paliwa w baku. Wraz z zastosowaniem nowej mieszanki paliwowej nie wszystko poszło idealnie. Valtteri Bottas stracił pierwszy trening przez konieczność wymiany silnika spalinowego ze względu na problemy z zapłonem.

Petronas udostępnił stajni z Brackley swój nowy produkt już podczas GP Niemiec. Nowa formuła paliwowa ma być odpowiedzią na konkurencyjne paliwo od Shella, które zapewniało do tej pory dużą przewagę Ferrari po stronie jednostki napędowej. Wkrótce powinniśmy doczekać się odpowiedzi innych dostawców. Od jakiegoś czasu sporo mówi się o wspólnych pracach ExxonMobil i Hondy nad poprawą wydajności, co także powinno dać poprawę. Nie śpią też BP i Castrol, które zaopatrują Renault i McLarena, ale mniej mówi się o ich dokonaniach ze względu na duża stratę tych ekip do czołówki.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama