Przed nami już 10. edycja Verva Street Racing - znamy szczegóły - motohigh.pl
Nasze social media

Inne

Przed nami już 10. edycja Verva Street Racing – znamy szczegóły

24-25 sierpnia w Gdyni wystartuje jedno z największych w Polsce wydarzeń motoryzacyjnych. Verva Street Racing doczekała się swojej jubileuszowej 10. edycji. Podczas tegorocznej imprezy fani motoryzacji zobaczą emocjonujące pokazy, dostaną możliwość spotkania gwiazd ulubionych dyscyplin motorsportu. W tym roku zabraknąć nie może ekipy ROKiT Williams Racing – Robert Kubica i George Russell wezmą udział i przejadą się pokazowym bolidem F1.

Opublikowano

w dniu

Fot. Tomek Gola / Verva Street Racing 2018 | Biuro prasowe PKN Orlen

Podczas obu wieczorów event uświetnią także występy popularnych artystów, więc samo to oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie. Po raz pierwszy motoryzacyjny festiwal potrwa aż dwa dni. Wypełnią je wyścigi i pokazy na głównych ulicach Gdyni, a także na plaży, w wodzie i powietrzu. Nie zabraknie też stałych punktów programu, czyli Pit Party, strefy rodzinnej i gastronomicznej.

Sport w naszej strategii sponsoringowej odgrywa istotną rolę. PKN Orlen jako czempion polskiej gospodarki konsekwentnie angażuje się we wspieranie motorsportu, w którym nasi zawodnicy odnoszą sukcesy na międzynarodowych arenach. Verva Street Racing to wydarzenie na najwyższym poziomie. Jego jubileuszowa edycja odbędzie się w Gdyni. Kolejna prospołeczna inicjatywa na Pomorzu pozwoli nam jeszcze bardziej zacieśnić relacje z tym regionem – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Gdyński kalendarz wypełniony jest wielkimi wydarzeniami, często rangi mistrzowskiej, więc Verva Street Racing organizowana przez PKN Orlen doskonale wpisuje się w miejską strategię. To wyróżniająca się rozmachem impreza dla całych rodzin. Czeka nas mnóstwo różnorodnych atrakcji i jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto przyjechać do Gdyni, by przeżyć tu niezapomniane emocje – powiedział Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

W tym roku rozbudowana będzie strefa dynamiczna. Pokazy i wyścigi będzie można oglądać na trzech oddzielnych torach. Na Skwerze Kościuszki, na specjalnie zbudowanym na tę okazję ulicznym torze Formuły 1 kibicom najszybszych zawodów świata zaprezentują się Robert Kubica i George Russell ze swoimi bolidami. Podziwiać będzie można też mistrzów driftu, w tym Kubę Przygońskiego, Rallycross’u i GT/Le Mans oraz kierowców WRC oraz polskiego rajdowca o dużym potencjale Kacpra Wróblewskiego. Emocjonujący wyścig rozegra żużlowa reprezentacja Polski, która niedawno dołączyła do Orlen Team, obchodzącego w tym roku 20-lecie istnienia.

Na drugim torze, zlokalizowanym na Skwerze Arki Gdynia, widzowie będą mogli podziwiać pokazy FMX, stuntu, WRC2, a także spektakularny popis driftu samochodem ciężarowym. Trzeci tor to specjalnie przygotowany odcinek gdyńskiej plaży miejskiej, który będzie przywodził klimat Dakaru. Stanie się wyzwaniem dla rajdówek, buggy, motocykli i ciężarówek, walczących co roku w najtrudniejszym rajdzie świata. Tu swoje umiejętności zaprezentują m.in. zaprawieni w dakarowych zmaganiach zawodnicy ORLEN Team: Kuba Przygoński, Adam Tomiczek i Maciej Giemza.

Z rozgrzanego asfaltu i piaszczystych wydm akcja przeniesie się w powietrze i na wodę. Podniebne akrobacje prezentować będą piloci z grupy akrobacyjnej Żelazny, Artur Kielak oraz reprezentujący ORLEN Team motoparalotniarz – Wojtek Bógdał. Na wodzie z kolei królować będzie Łódź Fountain 29 o mocy 600 KM.

Miłośnicy motoryzacji z bliska przyjrzą się najszybszym, najdroższym i najnowocześniejszym supersamochodom oraz legendom amerykańskich szos. Obok siebie staną youngtimery, terenówki, pojazdy militarne i najbardziej fantazyjne przykłady tuningu. Zachwycać się będzie można zabytkowymi perełkami polskiej i światowej motoryzacji, a także najnowszej generacji „elektrykami”. W sumie na Pit Party zaprezentuje się ponad 500 niezwykłych maszyn.

Verva Street Racing to otwarta impreza dla całych rodzin. Na najmłodszych będzie czekać strefa zabaw, w której animatorzy zadbają o liczne atrakcje. Natomiast w strefie gastronomicznej dostępne będą m.in. produkty Stop Cafe.

Wieczorami nie zabraknie emocji muzycznych. W sobotę wystąpi grupa Lipali, The Cassino oraz gwiazda wieczoru – Sylwia Grzeszczak. Natomiast w niedzielę scena będzie należała do Luxtorpedy, Darii Zawiałow i C-BooL’a.

Program imprezy

24 sierpnia – sobota

12.00 – 20.00 Pit Party
13:00 – otwarcie stref kibica przy torach
14.00 – 19.00 – pokazy dynamiczne
19.00 – 22.30 – koncerty

25 sierpnia – niedziela

10.00 – 17.00 Pit Party
11.00 – otwarcie stref kibiców przy torach
12.00 – 17.00 – pokazy dynamiczne
17.00 – 20.30 – koncerty

Mapa atrakcji

Z kim widzimy się w Gdyni?

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama