Nasze social media

Formuła 1

Pirelli zrealizowało program podczas pierwszych testów opon na sezon 2021

Pirelli zakończyło pierwszy poważny test opon przygotowywanych z myślą o sezonie 2021. Włoską firmę oponiarską czeka duże wyzwanie przy rozwoju ogumienia dla 18-calowych kół. Jako pierwszy okazję sprawdzenia testowego kompletu dostał Siergiej Sirotkin, rezerwowy kierowca Renault.

Opublikowano

w dniu

Pirelli Motorsport - Renault 2019 - Paul Ricard - 2021 test tyre - wyścig na paul ricard
Fot. Pirelli Motorsport / Siergiej Sirotkin za sterami Renault R.S.19 podczas testów opon na sezon 2021

Program rozwoju nowych opon ma objąć 25 dni testowych w przyszłym roku. Jednak niewykluczone, że kolejne ekipy dostaną swoją szansę na zapoznanie się z 18-calówkami jeszcze w tym roku. McLaren i Mercedes potwierdziły, że odbędą sesję dla Pirelli odpowiednio w październiku i listopadzie.

Renault na torze Paul Ricard jako pierwsze dostało szansę testu, ale wszystkie dane miały zostać gromadzone przez inżynierów włoskiej firmy, która ma dzielić się nimi z resztą ekip. Podobnie będzie podczas testów w przypadku pozostałych zespołów, które nie zbiorą zbyt wielu danych dla siebie, a obecna wersja ogumienia będzie miała niewiele wspólnego z tą, która będzie gotowa na testy przed startem rewolucyjnego sezonu 2021.

– Zakończyliśmy planowany program zgodnie z oczekiwaniami, obejmujący 213 okrążenia z 18-calowymi oponami w ciągu dwóch dni. Przydało nam się pierwsze spojrzenie na nową generację opon i rozpoczęcie kształtowania ścieżki rozwoju, którą będziemy podążać przez resztę tego, jak i następnego roku i roku – powiedział Mario Isola, szef Pirelli Motorsport, dla Autosportu.

Podczas dwudniowych testów we Francji obecny był także zespół Mercedesa. Stajnia z Brackley testowała jednak opony na kolejny sezon. Esteban Ocon za sterami W10 pokonał 212 kółek i tym samym zakończył ostatni zaplanowany test ogumienia na 2020 rok. 

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama
Reklama