Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Škoda Kamiq i najnowsze technologie multimedialne w segmencie SUV

Škoda Kamiq, nowy miejski SUV w ofercie marki, jest jednym z pionierów w swoim segmencie pod względem oferowanych rozwiązań technologicznych, aplikacji i usług mobilnych. Dzięki wbudowanej karcie eSIM samochód posiada stały dostęp do internetu. Wyświetlacz topowego systemu multimedialnego Amundsen i ekran Virtual Cockpit – cyfrowego zestawu wskaźników, należą także do najnowocześniejszych i największych w segmencie SUV.

Kamiq Skoda 2020
Fot. Škoda / Škoda Kamiq

Škoda Kamiq to jeden z pierwszych modeli Grupy Volkswagena wyposażonych w systemy multimedialne najnowszej generacji. Wbudowana karta eSIM umożliwia korzystanie z usług Škoda Connect na zupełnie nowym poziomie. Kamiq jest zawsze online, oferuje darmowe aplikacje do pobrania oraz wygodne aktualizacje map w trybie OTA – skomentował Reiner Katzwinkel, szef rozwoju urządzeń elektrycznych i elektronicznych Škoda Auto.

Škoda Kamiq może zostać wyposażona w 9,2-calowy dotykowy wyświetlacz dla systemu Amundsen, nawigację 3D z usługami online, dysk twardy SSD 64 GB, służący do zapisu map oraz opcjonalnie w hotspot Wi-Fi. W wyposażeniu trzeciego SUV-a w portfolio Škody dostępna jest możliwość połączenia telefonu i transmisji danych przez system Bluetooth, funkcja SmartLink oraz Virtual Cockpit z ekranem o przekątnej 10,25 cala.

System posiada pięć układów wyświetlania: Classic, Basic, Modern, Extended oraz Sport. SmartLink umożliwia natomiast podgląd i obsługę aplikacji komórkowych na wyświetlaczu systemu multimedialnego poprzez Apple CarPlay, Android Auto lub MirrorLink™.

Zawsze online

Wbudowana w Škodzie Kamiq karta eSIM z siecią LTE zapewnia stały szybki internet. Dzięki temu systemy, takie jak nawigacja, dostępne w wyposażeniu auta mogą korzystać z danych online. Karta eSIM umożliwia także wykonywanie połączeń alarmowych eCall, czyli automatyczne lub ręczne połączenie ze służbami ratunkowymi w sytuacji wypadku oraz dostęp do usług proaktywnych przekazujących informacje o lokalizacji czy stanie pojazdu w razie nieprzewidzianego zdarzenia. Usługa proaktywna kontaktuje się z serwisem przekazując powiadomienia o przeglądach oraz ważne dane techniczne na temat pojazdu.

Dzięki wykorzystywaniu informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym nawigacja Amundsen szybciej i skuteczniej doprowadza pojazd do celu oraz precyzyjniej określa czas podróży, uwzględniając bieżący ruch drogowy.

Dostęp do najnowszych aplikacji

Aplikacje multimedialne można wybierać w sklepie bezpośrednio z poziomu wyświetlacza systemu Amundsen. Wśród nich dostępne są: aplikacja pokazująca prognozę pogody na terenie całej Europy czy dostęp do najnowszych wiadomości. Aplikacje korzystają z danych dla Škody Kamiq uwzględnionych w pakiecie wybranym przez użytkownika. Klienci, którzy chcą udostępniać Internet za pomocą hotspotu Wi-Fi lub korzystać w przyszłości z usług streamingu, mogą wybrać dodatkowe pakiety danych w sklepie internetowym.

Oprócz topowej nawigacji Amundsen, system Infotainment dostępny jest również z radiem Bolero lub Swing najnowszej generacji. W standardzie samochód oferuje też cztery głośniki wbudowane w przednie drzwi. Systemy Bolero i Amundsen mają dodatkowe cztery głośniki w drzwiach tylnych.

W opcjonalnym systemie nagłośnienia Škoda Sound System o mocy 405 W znajduje się dodatkowy głośnik centralny w desce rozdzielczej i głośnik niskotonowy w bagażniku. Phone Box dostępny w wyposażeniu dodatkowym pozwala na indukcyjne ładowanie telefonu i podłączenie go do anteny pojazdu. Dwa porty USB-C z przodu pojazdu i opcjonalnie dwa z tyłu dają możliwość podłączenia smartfonów i innych urządzeń elektronicznych.

Dzięki dostępnym systemom najnowszej generacji oraz stałemu dostępowi do internetu nowy miejski SUV Škody jest nie tylko jednym z pionierów w swoim segmencie, ale przede wszystkim zapewnia maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy, odpowiadając na potrzeby nowoczesnych klientów zorientowanych na innowacje technologiczne.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama