Nasze social media

Formuła 1

Marko: Honda będzie tak samo dobra jak Ferrari i Mercedes

Dr Helmut Marko jest pewien, że już w przyszłym roku silnik Hondy może być równie dobry jak jednostki Mercedesa i Ferrari. Obecnie Red Bull ma od pewnego czasu przypisaną łatkę “trzeciej siły”, ale już w sezonie 2020 ma ulec to zmianie.

Opublikowano

w dniu

Helmut Marko Red Bull Content Pool 2019
Fot. Red Bull Content Pool / Helmut Marko

W tym sezonie poniekąd dostawca silników zaskoczył Red Bulla. Jednakże sama stajnia z Milton Keynes miała nieco problemów ze swoim pakietem, o czym kiedyś już pisaliśmy. Dlatego, jeśli chcą się liczyć w walce muszą wykonać niezłą robotę, a Honda musi zbliżyć się osiągami do konkurentów. Główny konsultant austriackiego zespołu zabrał głos odnośnie planów na kolejny sezon.

Myślę, że od strony podwozia będziemy lepiej przygotowani niż w tym roku. A rozwój, który dokonuje się w Hondzie pozwala nam wierzyć, że w przyszłym roku będziemy konsekwentnie utrzymywać ten sam poziom mocy, co Mercedes i Ferrari – powiedział dr Helmut Marko.

Uważam, że wykonają świetną robotę, musimy zrobić krok do przodu. Wiemy, że w przeszłości mieli duże problemy z niezawodnością, ale jak dotąd nie mieliśmy żadnych kłopotów z silnikiem w tym sezonie. Oni robią właściwe rzeczy i wykonują dobrą robotę. W przyszłym roku nie będziemy trzeci – wierzymy w to – dodał Austriak.

Trzeba przyznać, że Honda w ciągu ostatnich dwóch sezonów dokonała sporych postępów. W dodatku najbliższe GP Japonii będzie ich domową rundą, gdzie będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Wielu liczy, że do walki o najwyższy stopień podium włączy się Max Verstappen, a Alexander Albon pokusi się o niespodziankę. Czy tak będzie? Przekonamy się w nadchodzący weekend.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama