Nasze social media

Formuła 1

Pirelli po ostatnich rozwojowych testach opon na sezon 2020

Firma Pirelli zakończyła ostatni etap rozwojowych testów nowych opon na sezon 2020. Jednocześnie to ich ostatnie prace nad oponami 13-calowymi, ponieważ w 2021 roku wejdą już 18-calowe. W teście na torze Catalunya wzięły udział ekipy Ferrari, Mercedesa i Red Bulla.

Opublikowano

w dniu

Pirelli Motorsport Alex Albon 2019 test opon 2020
Fot. Pirelli Motorsport / Alexander Albon podczas testów opon na sezon 2020

Włoski producent ogumienia będzie nadal opracowywał nową mieszankę, jeszcze zanim oddadzą wszystkim zespołom ostateczną specyfikację w trakcie grudniowych testów posezonowych w Abu Zabi. Głównym celem stworzenia nowej mieszanki ogumienia jest osiągnięcie optymalnego okna temperaturowego, ponieważ większość ekip skarżyła się na brak możliwości zmuszenia tegorocznych opon do pracy.

Pirelli chciałoby, aby zamiast na kłopotach z oponami, zespoły mogły skupić się na walce między sobą i szukaniu potencjału w innych obszarach. Podczas testów udział wzięli Sebastian Vettel, Alexander Albon i Esteban Ocon (pełniący funkcję rezerwowego kierowcy Mercedesa do końca roku). Łącznie trójka zawodników pokonała 404 okrążenia w trakcie dwudniowych przygotowań. na torze Catalunya pod Barceloną.

Podczas GP Stanów Zjednoczonych wszystkie zespoły otrzymają dodatkowo po dwa zestawy prototypowych opon od Pirelli. Będzie to identyczna specyfikacja, która była sprawdzana w tym tygodniu.

Celem testu była legalizacja najnowszej specyfikacji 13-calowych opon 2020 zgodnie z najnowszymi wytycznymi uzgodnionymi z zespołami. W ciągu dwóch dni przeprowadziliśmy wiele przejazdów wraz z trzema najlepszymi zespołami, co pozwoliło nam zebrać potrzebne dane. W rezultacie możemy teraz nominować specyfikację na 2020 rok – powiedział Mario Isola, dyrektor ds. sportów motorowych Pirelli dla RaceFans.net.

Wcześniej na francuskim torze Paul Ricard Pirelli wraz z Renault testowało ogumienie na sezon 2021 z 18-calowymi felgami. W Hiszpanii postanowiono wyposażyć w nowe opony bolid Formuły 2, ponieważ w tej serii nisko-profilowe opony wejdą już w przyszłym sezonie.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama