Nasze social media

Formuła 1

Robert Kubica o Suzuce: To tor, który zachował stare wyścigowe DNA

Robert Kubica w pozytywnych słowach odniósł się do charakterystyki toru Suzuka. W przeszłości Polak nie ukrywał, że uwielbia klasyczne obiekty, więc jego opinia nie powinna dziwić.

Opublikowano

w dniu

Robert Kubica 2019 VSR Gdynia
Fot. Adrian Drozdek / Robert Kubica podczas konferencji Verva Street Racing 2019

Zwycięzca GP Kanady 2008 ma przed sobą jeszcze 5 wyścigów dla Williamsa i ma nadzieję, że w każdym z nich zademonstruje się z dobrej strony. Kluczem będzie wystąpienie w nich wszystkich, ponieważ ze względu na kłopoty z częściami zamiennymi wkrótce może zabraknąć nawet podstawowych podzespołów.

Grand Prix Japonii jest jednym z najbardziej ekscytujących w kalendarzu Formuły 1. Jest to połączenie naprawdę trudnych odcinków, które maksymalizują potencjał samochodu, dzięki szybkim zakrętom w kształcie “S” w pierwszym sektorze. Środkowa część jest nieco wolniejsza z kilkoma [zakrętami w kształcie – przyp. red.] spinek do włosów, przed bardzo szybką częścią, która prowadzi do ostatniego zakrętu toru, który jest szykaną – powiedział Robert Kubica.

To tor, który zachował swoje stare wyścigowe DNA i jest świetnym miejscem do jazdy. Suzuka jest również znana ze swoich podekscytowanych fanów, dlatego jest to wyjątkowe miejsce – nie tylko w samochodzie, ale także poza nim – dodał Polak.

Sezon 2019 jest niezwykle trudny dla Roberta Kubicy. Polski kierowca nie ma szans na rywalizację o dobre wyniki ze względu na faux pas popełnione przez ekipę Williamsa przy projektowaniu i przygotowywaniu bolidu. Problemy z tym związane nie opuszczają zarówno Kubicy, jak i Russella. Mimo sympatii do obiektu Suzuka, raczej nie ma zbyt wielkich szans na powiększenie dorobku punktowego. Przypomnijmy, że podczas GP Niemiec nasz rodak szczęśliwie wywalczył punkt dla stajni z Grove, co też było spowodowane dyskwalifikacją bolidów Alfy Romeo Racing.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama