Connect with us

50 lat współpracy grup PSA i Renault w zakresie bezpieczeństwa

W ciągu 50 lat LAB aktywnie przyczynił się do zmniejszenia liczby śmiertelnych ofiar wypadków. We Francji liczba spadła z 16 881 w 1973 roku do 3 259 w 2018 roku. To oznacza pięciokrotny spadek w ciągu 45 lat.

Opublikowano

w dniu

Szkola Bezpiecznej Jazdy Renault
  • Laboratorium LAB, założone w 1969 roku przez dwóch francuskich producentów samochodów, zajmuje się analizą wypadków, biomechaniką i badaniami behawioralnymi.
  • Celem LAB jest zwiększanie bezpieczeństwa na drogach poprzez obserwację, analizy i zapobieganie wypadkom.
  • W ciągu 50 lat LAB przyczyniło się do zmniejszenia o około 80% śmiertelnych ofiar wypadków we Francji.
  • LAB zrzesza 20 ekspertów, którzy zajmują się bezpieczeństwem na drogach.

Boulogne-Billancourt, 9 października 2019 roku – Podczas obchodów 50. rocznicy istnienia LAB-u, które odbywają się w siedzibie w Nanterre, dyrektor laboratorium Stéphane Buffat powiedział: – Jesteśmy dumni, że możemy dzisiaj uczcić wysiłki ekspertów LAB-u, którzy każdego dnia pracują nad poprawą bezpieczeństwa na drogach i w ten sposób przyczyniają się do ratowania życia. Naszą siłą jest 50 lat specjalistycznej wiedzy opartej na obserwacjach, analizach i działaniach zapobiegawczych. Praca LAB-u ułatwia wielu podmiotom z branży motoryzacyjnej projektowanie technologii jutra, które stale podnoszą nasze bezpieczeństwo.

LAB z coraz większą intensywnością angażuje się w tworzenie technologii jutra, które mogą przyczynić się znacząco do zmniejszenia liczby śmiertelnych ofiar na drogach. LAB jest unikatowym w Europie ugrupowaniem interesów gospodarczych zatrudniającym ekspertów ds. bezpieczeństwa Groupe PSA i Grupy Renault. LAB bierze udział w badaniach europejskich, dzieli się obserwacjami i analizami, aby podmioty zainteresowane bezpieczeństwem mogły je wykorzystywać we własnych działaniach.

Carla Gohin, wicedyrektor ds. badań, innowacji i zaawansowanych technologii Groupe PSA, powiedziała: – Praca LAB-u ma niezwykłe znaczenie dla producentów samochodów, czyli dla nas. Dane i analizy dostarczane przez ekspertów LAB-u są nieodłączonym elementem przy tworzeniu nowych technologii, których celem jest większe bezpieczeństwo na drogach.

Sophie Schmidtlin, dyrektorka Aliansu ds. inżynierii w Grupie Renault, dodała: – Bezpieczeństwo na drogach jest dla producentów samochodów kwestią najwyższej wagi. Mamy ogromne szczęście, że możemy korzystać z wiedzy LAB-u, który w tej dziedzinie wyznacza światowe standardy.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama