Nasze social media

Formuła 1

F1 Festival w São Paulo poświęcony Ayrtonowi Sennie

Formuła 1 poinformowała, że w tym rok zostanie zorganizowany specjalny festiwal poświęcony osobie Ayrtona Senny w São Paulo. Wydarzenie odbędzie się 9 listopada – czyli tydzień przed GP Brazylii.

Opublikowano

w dniu

Ayrton Senna Tribute 25 2019 F1 Festival główne
Fot. Formula 1

Z perspektywy fanów organizacja takiego eventu jest świetna. Nie ulega wątpliwości, że wybór miasta Sao Paulo jest idealny, ponieważ właśnie z nim związany był brazylijski kierowca. W tym roku przypadła 25. rocznica śmierci Ayrtona Senny w wyniku feralnego wypadku na torze Imola w 1994 roku. Dlatego tegoroczny F1 Festival w Brazylii w takiej formie, jak się zapowiada jest idealną okazją do oddania hołdu jego życiu i karierze kierowcy wyścigowego.

Podczas imprezy pojawią się Emerson Fittipaldi (dwukrotny mistrz świata F1) i Felipe Massa (wicemistrz z sezonu 2008). Udział w evencie wezmą Mercedesa i Renault, które pokażą kilka nowoczesnych bolidów obok takich pereł jak: Toleman TG184 (pierwszy bolid Senny) oraz Lotus 97T, który dał legendarnemu Brazylijczykowi pierwszy triumf w 1985 roku.

Ayrton Senna to prawdziwa legenda naszego sportu, a jego dziedzictwo jest zarówno ogromne, jak i inspirujące. Mamy zaszczyt przedstawić Formułę 1 na ulicach São Paulo wraz z naszymi partnerami, aby uczcić jego życie i znaczenie dla mieszkańców Brazylii. Będziemy świętować jego życie, dając fanom szansę na zbliżenie się do nowoczesnych i historycznych samochodów, które zapewnią im niepowtarzalne wrażenia z prędkości, dźwięku i emocji, jakie F1 ma do zaoferowania – powiedział Sean Bratches.

Ayrton Senna Tribute 25 2019 F1 Festival

Fot. Formula 1

 Brazylia ma szczególne miejsce w rodzinie F1 i jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy przynieść takie wydarzenie do Sao Paulo na tydzień przed Grand Prix na torze Interlagos. Formuła 1 z przyjemnością ogłasza również, że Felipe Massa i Emerson Fittipaldi, brazylijski bohater F1, dołączą do nas, aby prowadzić historyczne samochody Senny – dodał dyrektor zarządzający F1 ds. operacji komercyjnych.

Bianca Senna, siostrzenica Ayrtona Senny i dyrektor poświęconego Instytutu pod jego patronatem, także nie kryła ekscytacji przed zbliżającym się widowiskiem. – Jestem pewna, że będzie to niezapomniany dzień dla fanów Ayrtona. Możliwość zobaczenia tak blisko historycznych samochodów, które były częścią jego najlepszych chwil w F1 będzie niesamowita. Wydarzenie z tyloma atrakcjami, które odbędzie się w Ibirapuera, sercu São Paulo, będzie jeszcze bardziej niezwykłe. To będzie ukoronowanie roku 2019 – pełnego pięknych hołdów z okazji 25 lat dziedzictwa.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama
Reklama