Nasze social media

Formuła 1

Max Verstappen: Zespołowy partner musi stanowić wyzwanie

Max Verstappen wyraził swoje ubolewanie nad faktem, że od początku sezonu 2019 nie przyszło mu już bezpośrednio walczyć z zespołowym kolegą. Według Holendra ważne jest, aby mieć mocny punkt odniesienia i z perspektywy zespołu to także jest lepsza sytuacja.

Opublikowano

w dniu

Max Verstappen 2019 Bahrajn F1 Red Bull
Fot. Red Bull Content Pool / Max Verstappen przed GP Bahrajnu 2019

Niestety w tym roku 22-latek czuje, że czegoś mu brakuje. Dlatego też zatęsknił za rywalizacją z Danielem Ricciardo z lat 2016-2018, ponieważ Australijczyk stanowił dla niego spore wyzwanie i to pozwalało mu stawać się jeszcze lepszym zawodnikiem F1.

Jednak tym razem Pierre Gasly i Alexander Albon nie rzucili mu rękawicy, choć tego drugiego można usprawiedliwić późną przesiadką do bolidu RB15.

Tak czy owak, Max Verstappen w tym roku osiągał niezłe wyniki. Udało mu się wygrać w Austrii i Niemczech oraz zdobyć swoje pierwsze pole position na Węgrzech. Sam Holender poczuł jednak, że mogło być jeszcze lepiej, gdyby odczuwał większą presję. Właśnie idealne dla niego byłoby pozostanie Ricciardo, który potrafiłby bić się o najwyższe cele.

Niewykluczone, że Alex Albon spróbuje wywierać presję. W trakcie kwalifikacji na torze Suzuka udało mu się osiągnąć nawet ten sam czas, co lider Red Bulla. Taj dopiero przeszedł przez pięć wyścigowych weekendów dla Red Bulla i jak na debiutanta spełnia pokładane w nim nadzieje. Nawet udało mu się zdobyć więcej punktów od Verstappena, ale wciąż w jego przypadku zabrakło walki o podium czy triumf. 

Chcę kogoś, kto może brać udział w walce i tym samym również popychać mnie do przodu. Myślę, że miałem idealną sytuację z Danielem. Kiedy dołączyłem do zespołu, byłem oczywiście bardziej debiutantem, a on już tam był przez kilka lat. Wtedy możesz się uczyć i budować, ale w pewnym momencie stało się to dla niego trudniejsze, ponieważ przez cały czas byliśmy bardzo blisko siebie – podsumował kierowca Red Bulla.

Verstappen uważa, że ​​rywalizacja z kolegą z ekipy jest lepsza dla zespołu. Oczywiście taki obraz przekładałby się na większe zdobycze punktowe i pozwoliłby na szybszy rozwój. – Ostatecznie jest to również bardzo ważne dla zespołu.

W końcu chcesz także kogoś, kto pracuje w tym samym kierunku i oczekuje tego samego od samochodu. Wtedy możesz także znacznie lepiej przygotować bolid. Następnie w piątek możesz umieścić samochody w różnych programach, jeśli polegasz na obu kierowcach, aby uzyskać właściwe informacje. Te rzeczy są dla mnie bardzo ważne, ale także i dla zespołu – zakończył 22-latek.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama
Reklama