Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła 1

Wolff: Hamilton może przejść do Ferrari

Toto Wolff nawet po przypieczętowaniu przez Lewisa Hamiltona szóstego tytułu MŚ wciąż nie może być spokojny. Według szefa Mercedesa ich gwiazda może ich opuścić i przejść do Ferrari w niedalekiej przyszłości.

Toto Wolff 2018 i Lewis Hamilton Wolff i Hamilton
Toto Wolff / 2018 Singapore Grand Prix, Saturday - Paul Ripke

Po zgarnięciu przez Mercedesa pełnej puli nie mogło nie paść pytanie o to, co dalej. Podczas jednej z odpowiedzi przyznał, że ma nawet w głowie scenariusz, w którym to ich lider przechodzi do Scuderii. Gdyby tylko sam zainteresowany okazał, że jest to jedno z jego „wielkich marzeń”, nic nie stanie mu na przeszkodzie. Jednak teraz liczy się coś innego!

To naturalne, że kierowcy zawsze marzą o Ferrari, najważniejszej marce w Formule 1. Czerwony jest jak słońce w Formule 1 – powiedział Toto Wolff dla Sky Italia.

Austriak zauważył jednak, że jego podopieczny nie będzie chciał dołączyć do stajni z Maranello za wszelką cenę, aby jeszcze bardziej zapisać się na kartach historii. – On tego nie potrzebuje – on musi wygrywać. Musi być z zespołem i ludźmi, którzy lubią pracować. A jego emocje i serce są dziś zdecydowanie w Mercedesie.

Austriak twierdzi, że Hamilton jest obecnie priorytetem Mercedesa, ale jeśli kierowca zacznie patrzeć na inne zespoły, zespół będzie musiał zacząć patrzeć na innych kierowców.

Lewis Hamilton jest obecnie priorytetem stajni z Brackley. Nawet pomimo faktu, że w styczniu skończy już 35 lat. W końcu w ich barwach wywalczył 5 z 6 swoich mistrzostw. Szef Srebrnych Strzał nie wykluczał różnych ruchów transferowych, jeśli zauważy, że sześciokrotny czempion zacznie szukać sobie nowego miejsca pracy.

Mamy nadzieję, że [zawsze – przyp. red.] będziemy mieć dwóch najbardziej konkurencyjnych kierowców w Formule 1. A Hamilton jest teraz naszym priorytetem. Jeśli tylko chce spojrzeć na rynek, my również będziemy musieli. Są też inne opcje, które mi się podobają – zakończył 47-latek.

Ciągłe dywagacje na temat przejścia brytyjskiego kierowcy do Scuderii Ferrari będą się pojawiały. Cierpliwość zarządu powoli się kończy, a Tifosi mimo dawnych uprzedzeń (nie tak dawne wygwizdywanie obecnego czempiona na podium) nie mieliby nic przeciwko. Kibicom Czerwonych Hamilton zaczął kojarzyć się ze zwycięstwami, zaangażowaniem, jak i osobą gotową ciągnąć cały zespół w górę.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama