Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Biznes

Seat wchodzi na rynek motocykli z całkowicie elektrycznym eScooterem

Seat zwiększa swoje zaangażowanie w rozwój mobilności miejskiej i wchodzi na rynek motocykli, przedstawiając koncepcję własnego jednośladu. Seat eScooter to całkowicie elektryczny ekwiwalent motocykli o pojemności silnika 125 cm³. Jego oficjalna prezentacja odbędzie się 19 listopada podczas Smart City Expo World Congress w Barcelonie.

Seat eScooter
Fot. Seat / Seat eScooter

Pierwszą Koncepcja pojazdu Seat eScooter wpisuje się w długofalową strategię mobilności miejskiej producenta, która zakłada wdrażanie zrównoważonych rozwiązań transportowych dla miast. Podczas ostatniej edycji Mobile World Congress Seat ogłosił, że będzie przewodniczył wdrażaniu strategii mikromobilności w całej Grupie Volkswagen. W jej ramach na Smart City Expo World Congress w 2018 roku zaprezentowano samochód konceptualny Seat Minimó oraz hulajnogę elektryczną Seat eXS stworzoną we współpracy z Segway. W pełni elektryczny motocykl jest najnowszą odsłoną innowacyjnych projektów producenta.

Ciągły rozrost metropolii sprawił, że skuteczne przemieszczanie się po nich stanowi obecnie ogromne wyzwanie. Dziś stawiamy kolejny krok w realizacji naszej strategii zrównoważonej mobilności miejskiej i potwierdzamy wprowadzenie pierwszego elektrycznego motocyklu w historii marki – skomentował Luca de Meo, prezes Seata.

Barcelona to miasto z największą liczbą motocykli per capita w Europie i mocno zakorzenioną tradycją przemieszczania się jednośladami. Z tego powodu Seat opracowuje koncepcję swojego eScootera we współpracy z barcelońską firmą Silence, która specjalizuje się w produkcji eklektycznych motocykli. Seat eScooter będzie sprzedawany prywatnym klientom oraz operatorom udostępniającym pojazdy na wynajem.

Demokratyzacja elektrycznej, zrównoważonej mobilności

Zaangażowanie Seata w rozwiązywanie problemów współczesnych miast wykracza poza projektowanie pojazdów. Producent zaobserwował, jak ekonomia współdzielenia staje się coraz silniejszym trendem w obszarze mobilności i odpowiada na tę tendencję, rozszerzając zakres swoich usług. Samochody i elektryczne hulajnogi Seata zasilają floty operatorów udostępniających pojazdy na wynajem. Ponadto firma opracowała aplikację Mobility Advisor, która za pomocą sztucznej inteligencji Watson pomaga mieszkańcom w wyborze najbardziej optymalnego sposobu przemieszczania się po mieście z wykorzystaniem dostępnych usług i infrastruktury.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama