Connect with us

Modele DS E-TENSE elektryzują Paryż

DS Automobiles rozpoczął trzytygodniową ekspozycję w Hotelu Molitor. Kultowy i awangardowy hotel jest miejscem promowania strategii elektryfikacji marki. Zaprezentowane zostaną DS 3 Crossback E-TENSE (BEV) i DS 7 Crossback E-TENSE 4×4 (PHEV).

Opublikowano

w dniu

E-DS Week Paryż 2019
źródło inf./fot.: DS

E-DS Week to również okazja do przetestowania modeli DS 3 Crossback E-TENSE i DS 7 Crossback E-TENSE 4×4. Do obsługi testowanej floty zainstalowano na ulicy 24 terminale ładowania. W zmieniającej się rzeczywistości to pierwszy tego typu test. Aktualnie trwa promocja zelektryfikowanych wersji samochodów.

DS 7 Crossback E-TENSE 4×4 rozpoczyna nową erę samochodów z układem hybrydowym typu plug-in. Dzięki silnikowi o mocy 300 KM z momentem obrotowym 520 Nm (silnik benzynowy PureTech o mocy 200 KM i dwa silniki elektryczne) oraz układowi przeniesienia napędu na cztery koła, DS 7 Crossback E-TENSE 4×4 ustanawia nowe rekordy. Należą do nich akumulator o pojemności 13,2 kWh, który zapewnia zasięg 58 km oraz emisja na poziomie zaledwie 30 gramów CO2 na kilometr (dane zgodne z WLTP). Flagowa wersja E-TENSE 4×4 w gamie DS 7 Crossback, wyróżnia się starannymi i dopracowanymi detalami. Koneserzy marki DS docenią komfortowe fotele z wypełnieniem o dużej gęstości oraz najwyższej jakości materiały.

DS 3 Crossback E-TENSE został ponownie udostępniony do testów. Pierwszy w 100% elektryczny SUV z segmentu B premium oferuje niezrównany komfort i doskonałe właściwości izolacji akustycznej. Silnik elektryczny o mocy 100 kW, zasilany akumulatorem o pojemności 50 kWh, zapewnia przyspieszenie od 0 do 50 km/h w zaledwie 3,3 sekundy. Szacowany zasięg na poziomie 320 km (zgodnie z WLTP) uzyskuje się podczas wyjątkowo komfortowej i dynamicznej jazdy.

Za sprawą DS 3 Crossback E-TENSE i DS 7 Crossback E-TENSE 4×4 marka DS Automobiles oferuje wersje elektryczne wszystkich swoich modeli. Jest to zgodne z przyjętą strategią. Od 2025 roku każdy nowy model DS dostępny będzie wyłącznie w wersji zelektryfikowanej. Strategia jest wyrazem zaangażowania grupy w rozwój tej technologii, która jest cicha, ekologiczna i oferuje niezwykłe możliwości. E-TENSE podkreśla unikatową ofertę marki, która łączy wyrafinowany styl z najnowszymi osiągnięciami w zakresie technologii.

Akumulatory sprawiają, że wersja zelektryfikowana zasadniczo różni się od modelu z silnikiem wysokoprężnym lub benzynowym, ponieważ umożliwia odzyskiwanie energii podczas każdego hamowania. Takie rozwiązanie zapewnia wyjątkową efektywność energetyczną. Umieszczenie silników elektrycznych nie wiąże się z ograniczeniem przestrzeni w kabinie lub pojemności bagażnika dzięki odpowiednio zaprojektowanej platformie. Dodatkowo propozycja marki wyprzedza nowe przepisy, dzięki czemu klienci DS Automobiles nie będą mieli ograniczonego wjazdu do miast, które zdecydują się wprowadzić ograniczenia lub całkowity zakaz ruchu dla samochodów z silnikiem spalinowym.

E-DS Week to również okazja do zaprezentowania usług powiązanych z nowymi zelektryfikowanymi modelami, w szczególności aplikacji MyDS, która umożliwia kierowcom dostęp do wszystkich informacji związanych z samochodem: miejscem, w którym został zaparkowany, stanem naładowania akumulatora, danymi dotyczącymi zużycia paliwa, szacowanym zasięgiem i wieloma innymi danymi. Aplikacja MyDS daje również możliwość zdalnego zaprogramowania wstępnego nagrzewania lub chłodzenia kabiny, a także zdalnego aktywowania ładowania akumulatora, co pozwala na bardziej efektywne zarządzanie zużyciem energii.

Basen Molitor, którego uroczysta inauguracja odbyła się w latach dwudziestych ubiegłego wieku z udziałem pływackich gwiazd olimpijskich, takich jak Aileen Riggin Soule i Johnny Weissmuller, przez lata uosabiał awangardę architektury i był ikoną paryskiego Art Deco. To tutaj w 1945 roku odbyła się pierwsza na świecie prezentacja stroju bikini. Obiekt był również areną innych wydarzeń, takich jak pokazy mody i gale pływackie. Pomimo wpisania w 1990 roku na listę zabytków, basen i budynek popadły w ruinę, stając się na długo obiektem działań grafficiarzy. Ten stan utrzymywał się aż do 2014 roku, kiedy to odnowiona pływalnia otworzyła podwoje jako część nowego pięciogwiazdkowego hotelu. Hotel Molitor będący doskonałym przykładem połączenia tradycji z nowoczesnością, jest idealnym miejscem dla organizacji wydarzenia takiego jak E-DS Week.

Dla celów promocji strategii elektryfikacji marka DS Automobiles postanowiła wykorzystać tę przestrzeń i nadać jej niepowtarzalny klimat Haute Couture. Electric. Hotelowe lobby zostanie przekształcone w lobby DS, w którym poza wyeksponowanym na pierwszym planie samochodem marzeń DS X E-TENSE, nie zabraknie również pełnych szykownej elegancji, komfortowych przestrzeni, a także charakterystycznych materiałów wykorzystywanych we wnętrzach modeli DS. Kryty basen jest idealnym tłem do zaprezentowania modeli DS 3 Crossback E-TENSE i DS 7 Crossback E-TENSE 4×4 w ekskluzywnej kolorystyce Crystal Pearl, reprezentującej różne Inspiracje DS. Do prezentowanej floty dołączy również nowy bolid DS E-TENSE FE20, następca zdobywcy mistrzowskiego tytułu w Formule E w sezonie 2019. Na miejsce jego ekspozycji wybrano przestrzeń, w której zaprezentowane zostaną również usługi i inne elementy z oferty marki DS Automobiles.

Villa Molitor (przemianowana na Villa DS), która znajduje się na piętrze, będzie miejscem spotkań gości i przedstawicieli DS Automobiles. Ciepła i tworząca gościnną atmosferę przestrzeń została zorganizowana na wzór punktów sprzedaży DS Stores, które funkcjonują już na czterech kontynentach. Marka DS Automobiles, wierna własnym wartościom i tradycjom, przygotowała dla gości również niespodziankę gastronomiczną – Table DS i Café DS.

Model DS 3 Crossback E-TENSE jest dostępny w Polsce już od 159 900 zł (wszystkie ceny to sugerowane ceny detaliczne z VAT w Polsce), a DS 7 Crossback E-TENSE 4×4 jest dostępny od 227 000 zł.

E-DS Week to wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się od 11 do 29 listopada.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama