Nasze social media

Biznes

Peugeot Polska Partnerem 24. Wielkiej Gali Integracji

Firma Peugeot Polska już po raz ósmy była Partnerem Wielkiej Gali Integracji, która odbyła się w ostatnią sobotę w Warszawie, w Arenie Ursynów i zgromadziła jak co roku ogromną liczbę osób.

Opublikowano

w dniu

Peugeot bez barier
źródło inf./fot.: Peugeot

24. Wielka Gala Integracji – największe w Polsce coroczne święto osób z niepełnosprawnością, zorganizowane zostało po raz kolejny przez obchodzącą w tym roku jubileusz 25-lecia Integrację. Wydarzenie było więc okazją do podsumowań, wspomnień, przypomnienia najważniejszych momentów z historii organizacji założonej przez Piotra Pawłowskiego, ale też do zaprezentowania planów na przyszłość. Tradycyjnie nie zabrakło też muzycznych gwiazd i prezentacji twórczości artystów z niepełnosprawnością.

Podczas Gali instytucje, które od lat wspierają Integrację w jej działaniach, tradycyjnie uhonorowano Medalami Przyjaciel Integracji. Nagroda powstała w celu promowania cennych inicjatyw i działań na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością w Polsce.

Organizatorzy Gali podkreślali, że choć od 1994 r. Polska zmieniła się nie do poznania i osobom z niepełnosprawnościami pod wieloma względami żyje się dziś nieporównywalnie lepiej, nadal wiele spraw wymaga poprawy. Dlatego 16 listopada w Arenie Ursynów oprócz podsumowań i przypomnienia najbardziej znanych kampanii z historii Integracji, nie zabrakło planów na przyszłość i przedstawienia kolejnych projektów. Jednym z nich jest Integracja LAB – dział badawczy, który był marzeniem Piotra Pawłowskiego. Poprzez ten dział Integracja chce sprawdzać, jakie są potrzeby i możliwości osób z niepełnosprawnością, będą tworzone ekspertyzy i wspierane procesy legislacyjne, Integracja będzie pomagać tworzyć produkty i usługi dostępne dla osób z niepełnosprawnością.

Dla blisko 3 tysięcy uczestników sobotniego wieczoru, Wielka Gala to przede wszystkim wydarzenie o charakterze kulturalnym i okazja do świetnej zabawy przy dźwiękach znanych przebojów. Tradycyjnie nie zabrakło też artystów z niepełnosprawnością. Gali towarzyszyła wirtualna wystawa ponad 1,5 tys. prac osób z niepełnosprawnością. Muzyczną gwiazdą wieczoru był zespół De Mono z Andrzejem Krzywym na czele.

24. Wielką Galę Integracji poprowadzili Beata Wachowiak-Zwara, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Gdyni ds. Osób z Niepełnosprawnością, autorka i realizatorka programu „Gdynia bez barier”, laureatka konkursu „Człowiek bez barier 2011”, Tomasz Wolny, dziennikarz i prezenter związany z Telewizją Polską, przyjaciel Integracji, od lat angażujący się w działania charytatywne, oraz Ewa Pawłowska, prezes Integracji.

Wieloletnia już obecność Peugeot na Wielkiej Gali Integracji ma związek z prowadzonym przez firmę od 2011 roku programem Peugeot bez Barier, którego założeniem jest poprawa mobilności osób z niepełnosprawnością. W ramach programu marka Peugeot proponuje preferencyjne warunki na wybrane samochody przystosowane do potrzeb zarówno kierowców, jak i pasażerów z niepełnosprawnością. Oferuje też pomoc w dostosowaniu samochodu do własnych potrzeb, doradztwo oraz formalną pomoc w uzyskaniu dofinansowania na jego zakup. W naturalny sposób firma Peugeot nawiązała współpracę z Integracją i w 2012 roku została po raz pierwszy partnerem Wielkiej Gali. Od tej pory jest nim co roku. Założyciel Integracji – Piotr Pawłowski – od początku współpracy wpierał ideę programu Peugeot bez Barier, był jego doradcą i inspirował do działania. W 2013 roku dał temu wyraz, wyróżniając firmę Peugeot Polska Medalem Przyjaciel Integracji.

Nieocenione było również jego wsparcie przy realizowanym przez Peugeot i Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom (SPiNKa) bezprecedensowym projekcie adaptacji samochodu Peugeot Partner na potrzeby kierowcy z czterokończynowym porażeniem. Pierwszym takim kierowcą zostanie Mateusz Puszkarski – były sportowiec sparaliżowany po wypadku.

Pierwszym etapem projektu było ufundowanie przez Peugeot Polska samochodu bazowego – Peugeot Partnera. Kolejnym – sfinansowanie skomplikowanej adaptacji, której koszt znacznie przekracza 200 tys. złotych. Adaptacja pojazdu została sfinansowana przede wszystkim z funduszu prewencyjnego PZU, ale także środków Fundacji PKO Banku Polskiego, zbiórki charytatywnej fundacji K40, darowizn firm i osób prywatnych.

Autorem adaptacji jest Zbigniew Zawada z firmy ASDON.

Na tegorocznej Wielkiej Gali Integracji firma Peugeot Polska zaprezentowała kolejny samochód z adaptacją dla osób z niepełnosprawnością – Peugeot Riftera przystosowanego do bezpiecznego i wygodnego przewozu osób z ograniczeniami ruchowymi i poruszających się na wózkach.

Producentem adaptacji jest firma AMF Bruns, a w Polsce wykonała ją firma WALDI.

Samochód wraz z jego wyposażeniem można było zobaczyć przed wejściem do hali Arena Ursynów. Cieszył się dużym zainteresowaniem, co jest kolejnym dowodem na to jak ważne dla osób z niepełnosprawnością są rozwiązania, które mogą poprawić ich mobilność i motywacją dla Peugeot Polska, aby takich rozwiązań poszukiwać i je wdrażać.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama
Reklama