Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Jordan: Hamilton i Wolff przejdą do Ferrari na sezon 2021

Eddie Jordan jest przekonany o tym, że Lewis Hamilton i Toto Wolff myślą o przejściu do Ferrari. Były właściciel zespołu F1 przewiduje, że stanie się to już w 2021 roku.

Opublikowano

w dniu

Lewis Hamilton i Eddie Jordan 2018 LAT
Fot. LAT Images / Lewis Hamilton i Eddie Jordan

Irlandczyk ma świadomość, że przyszłość Mercedesa w F1 nie jest do końca jasna. Dlatego według niego wielce prawdopodobne jest, że stajnia z Maranello będzie mogła pozyskać sześciokrotnego mistrza świata. Warunkiem Brytyjczyka byłoby natomiast ściągnięcie innych osób z obecnej ekipy, które pozwalają mu czuć się komfortowo w zespole i odnosić sukcesy. Za nim miałby ruszyć szef ekipy Srebrnych Strzał, który miałby być rozczarowany potencjalnym ograniczeniem roli Mercedesa w F1.

Zwykle takie opinie byłyby brane pod uwagę jako scenariusz mało prawdopodobny do zrealizowania, jednak Eddie Jordan słynie z przewidywania takich ruchów, co może dać do myślenia. Były właściciel ekipy z Silverstone (dawniej: Jordan GP, obecnie: Racing Point) nagłośnił kiedyś wiadomość, że Michael Schumacher przejdzie na emeryturę, aby dołączyć do Mercedesa w 2010 roku, a następnie Lewis Hamilton wejdzie na jego miejsce w sezonie 2013.

Niedawno 71-latek powiedział mediom, że McLaren podpisał umowę na dostawę silników z Mercedesem od 2021 roku. Wtedy też wielu mu nie wierzyło, a to okazało się prawdą. Dlatego rodzi się pytanie: czy i tym razem ekspert BBC przewidział przyszłość? Nie ulega wątpliwości, że mistrzowski duet Hamilton-Wolff wzmocniłby Ferrari. Według eksperta F1 idealnym czasem byłby 2021 rok ze względu na duże zmiany.

To byłby właściwy czas, aby Lewis przeszedł do Ferrari [w 2021 r. – przyp. red.]. Zbliża się koniec jego kariery, ale on nadal chce wygrać siedem lub więcej tytułów. Jednak prawdziwym przekonaniem, że moim zdaniem Lewis pojedzie do Ferrari w 2021 r., motywuję tym, że kontrakt Toto Wolffa również wygasa pod koniec przyszłego roku. On wie, że długoterminowa przyszłość Mercedesa w Formule 1 nie jest pewna. Rzeczywiście, Lewis wspominał o kontrakcie Toto więcej niż jeden raz, co jest niezwykłe w przypadku kierowcy F1 – powiedział Eddie Jordan.

Lewis przeszedłby Ferrari tylko wtedy, gdyby ktoś mógł go ochronić przed jakąkolwiek możliwością, że Charles Leclerc mógłby przywłaszczyć sobie jego przywileje. Dlatego Ferrari też zabierze ze sobą Toto – dodał Irlandczyk.

Scuderia Ferrari ma ogromną liczbę utalentowanych osób w zespole, ale brakuje im istotnego elementu. Do sukcesu brakuje im przede wszystkim dobrej strategii. Obecność Lewisa Hamiltona i Toto Wolffa mogłaby to zmienić.

Czego nie oni [Ferrari – przyp. red.] mają? Osoby na pit wall, która kieruje drużyną, jeśli chodzi o sposób kształtowania strategii wyścigu. Toto o tym doskonale wie, wyścigi są w jego krwi i dlatego chciałby mieć w CV także tak wielką nazwę jak Ferrari. Absolutnie jestem pewien, że w 2021 roku Lewis Hamilton przeprowadzi się do Ferrari. Toto pójdzie z nim, ponieważ, jak powiedziałem, Lewis nie pozostawi się odsłonięty, a to będzie jego sposób na wprowadzenie kierownika. Czy Ferrari potrzebuje dwóch kierowców numer jeden? Nie, ale na pewno nie puszczą Leclerca – ocenił 71-latek w rozmowie dla Top Geara.

Oceń nasz artykuł!

The requested resource was not found on this server.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama