Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła 1

Marko: Verstappen może być szybszy, ale wtedy Hamilton będzie jeszcze lepszy

Dr Helmut Marko wypowiedział się na temat możliwości Maxa Verstappena i Lewisa Hamiltona. Zdaniem Austriaka ten drugi jest bardziej kompletnym kierowcą ze względu na swoje duże doświadczenie.

Max Verstappen i Lewis Hamilton GP Węgier 2019
Fot. Red Bull Content Pool / Max Verstappen i Lewis Hamilton po GP Węgier 2019

Wypowiedź głównego konsultanta Red Bulla może być lekkim zaskoczeniem, ponieważ niemalże od zawsze wychwalał swojego podopiecznego. Nie chodziło jednak o podważanie jego umiejętności. Marko zwrócił uwagę na fakt, że jeśli Verstappen pokazuje na początku, że jest szybszy, to Hamilton jest w stanie zaskoczyć i pokazać, że jest jeszcze lepszy.

W sezonie 2019 wielokrotnie 22-latek i 34-latek mierzyli się ze sobą koło w koło. Bywało z tym różnie, ale gdy w grę wchodziło zwycięstwo było dość czysto. Przykładem mogą być GP Węgier czy GP Brazylii.

Pomimo faktu, że Lewis Hamilton jest już sześciokrotnym mistrzem świata, Max Verstappen jest obecnie najszybszym i najlepszym kierowcą w Formule 1 – powiedział dr Helmut Marko dla Motorsport.com
 
Przy czym były kierowca wyścigowy uważa, że sześciokrotny mistrz świata jest nadal lepszym kierowcą przez cały weekend wyścigowy. Na jego korzyść grają lepsze zrozumienie, co należy zrobić z oponami w zależności od warunków, a także wszystkiego innego. Na pytanie, czy wybrałby swojego najlepszego kierowcę, odpowiedział: – Nie. Wejście w drogę Maxowi może sprawić, że przyspieszy, ale jeśli spojrzysz na kompletny pakiet, Hamilton jest jeszcze lepszy. Jest niesamowicie szybki i ma duże doświadczenie. Nie jest na szczycie w pierwszym, drugim lub trzecim darmowym treningu, ale podczas kwalifikacji jest tam i pokazuje swoje najlepsze okrążenie.

Jego wyścigi są imponujące. Weźmy na przykład Monako: jechał powoli w miejscach, gdzie i tak nie można wyprzedzić, a tym samym oszczędził opony. Albo spójrz na jego najszybsze okrążenie w Abu Zabi. W porównaniu z Maxem jest bardzo doświadczony. To ogromna zaleta. Miał oczywiście szczęście, że jeździł z przodu przez większość czasu, życie jest tam trochę łatwiejsze. Dlatego właśnie my chcemy zmienić to w przyszłym roku – podsumował dr Helmut Marko.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama