Connect with us

Formuła 1

Robert Kubica otrzyma 5 szans w piątkowych treningach?

Wiele wskazuje na to, że w nadchodzącym sezonie Robert Kubica dostanie od zespołu Alfa Romeo Racing Orlen kilka szans w pierwszych piątkowych treningach. Nasz rodak miałby wówczas możliwość zgromadzenia wielu danych, które będą odpowiedzią zwrotną nt. tego, czy prace nad bolidem idą w dobrym kierunku.

Opublikowano

w dniu

Robert Kubica GP Azerbejdżanu 2019
Fot. Williams Racing

Na początku bieżącego miesiąca została ogłoszona umowa między Alfą Romeo Racing a PKN Orlen i Robertem Kubicą. Polski koncern został sponsorem tytularnym stajni z Hinwil, a polski kierowca został kierowcą rezerwowym i rozwojowym. W minionym sezonie zwycięzca GP Kanady 2008 zmagał się z trudnym samochodem ekipy Williamsa. Współpraca z brytyjską stajnią była nieudana i zdecydowano się wcześniej potwierdzić odejście, tym samym jednocześnie osłabiając pozycję Claire Williams w negocjacjach z Nicholasem Latifim.

Według informacji Przeglądu Sportowego, na które powołał się także serwis GPToday.net, Alfa Romeo da szansę Robertowi Kubicy przynajmniej w 5 z 22 pierwszych sesji treningowych w sezonie 2020. Na ten moment nie wydaje się, aby Polak dostał szansę poprowadzenia nowego bolidu w testach przedsezonowych. Wszystko przez fakt, że ograniczono ich program z ośmiu do sześciu dni jazd na torze Catalunya. 

Jestem tutaj w Hinwil, swoistym domu, w którym to rozpocząłem karierę w Formule 1 w 2006 roku. Bardzo miło jest wrócić do tego środowiska. Widziałem wielu ludzi, z którymi pracowałem w przeszłości. Właśnie dopasowałem siedzenie do nowego bolidu, więc nie mogę się doczekać, aby prowadzić samochód, ale także pracować z zespołem – powiedział Robert Kubica.

Jeśli chodzi o treningi, w tej chwili jest zbyt wcześnie, aby podać listę GP, kiedy na torze zobaczymy Kubicę. Cały czas motorsportowy świat czeka na oficjalny komunikat odnośnie przyszłości polskiego kierowcy w niemieckiej serii DTM, gdzie najprawdopodobniej będzie reprezentował barwy BMW. Wówczas trzeba będzie uniknąć kolizji terminów rozgrywania zawodów. Zapewne wkrótce sytuacja się wyjaśni.

Udział w kilku piątkowych treningach dałby 35-latkowi bardzo dużo w kontekście wspólnych prac nad rozwojem tegorocznej maszyny Alfy Romeo Racing Orlen. Informacje zgromadzone przez niego w symulatorze mogłyby zostać zweryfikowane w rzeczywistości, co też pozwoliłoby zespołowi jeszcze lepiej wykorzystać potencjał Roberta Kubicy.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama