Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Vasseur: Budujemy zupełnie nowy bolid

Zespół Alfa Romeo Racing nie mógł być zadowolony z przebiegu sezonu 2019. Na początku ubiegłorocznej kampanii zanosiło się na to, że stajnia z Hinwil będzie walczyć o prym w środku stawki. Tak się nie stało, dlatego Frederic Vasseur postanowił zmobilizować swoją ekipę.

Opublikowano

w dniu

alfa romeo racing 2019 bolid 2
Fot. Alfa Romeo Racing

Ostatecznie minione mistrzostwa Alfa Romeo zakończyła na odległej 8. pozycji, plasując się jedynie przed Haasem i Williamsem. Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi jedynie przez pół kampanii dysponowali konkurencyjną maszyną, druga połowa była już nieudana. Jako, że wraz z sezonem 2020 niewiele się zmienia, do poprawy wydajności konieczne będzie ryzyko.

Postawienie na ewolucję bolidu z 2019 roku raczej nie byłoby zbyt dobrym posunięciem. Zespół musiał wiele zmienić w samym koncepcie nowej maszyny, aby chociażby zyskać więcej siły docisku.

Budujemy zupełnie nowy samochód. Zobaczymy, jak się to potoczy, ale myślę, że mamy dobre podstawy na nadchodzący sezon. Musimy poprawić się na podstawie tego, czego nauczyliśmy się w ubiegłym roku. Dokładnie rozumiejąc, dlaczego czasami pozostawaliśmy w tyle za faktami – powiedział Frederic Vasseur.

Alfa Romeo Racing Orlen stawia sobie ambitne cele na sezon 2020. Zespół z Hinwil będzie chciał wykorzystać także pracę Roberta Kubicy. Polak w roli kierowcy rezerwowego będzie pracował w symulatorze oraz prawdopodobnie dostanie możliwość wzięcia udziału w kilku piątkowych sesjach treningowych.

Na ten moment nie wiemy, kiedy stajnia z Hinwil zaprezentuje swój nowy bolid. Jeśli nie zorganizują żadnego wydarzenia, to najprawdopodobniej odsłonią maszynę dopiero przed rozpoczęciem I tury przedsezonowych testów w Barcelonie.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama