Connect with us

Czy Koenigsegg Mission 500 złamie barierę prędkości 500 km/h?

Model koncepcyjny swoją nazwę wziął od docelowej prędkości maksymalnej: 500 km/h. Bugatti jako pierwszy wszedł na podium super prędkości 300 mph wraz z Bugatti Chironem Super Sport 300+, którego zaprezentowano we wrześniu ubiegłego roku.

Opublikowano

w dniu

Koenigsegg Jesko
Fot. netcarshow.com / Koenigsegg Jesko

Chociaż produkowane samochody posiadają licznik ograniczony do prędkości 273 mph (440 km/h), jest możliwość poproszenia Bugatti o modyfikację ogranicznika.

Nowy właściciel może nawet udać się na niemieckiego Ehra-Lessien, należącego do koncernu Volkswagen i spróbować odtworzyć wyczyn Andy’ego Wallace’a, rozwijając 304,77 m/h w tych samych warunkach testowych. Koenigsegg chce także przełamać barierę 300 mph, znanym dobrze Jesko.

Kiedy prawie rok temu na targach motoryzacyjnych w Genewie ujawniono następcę Agery RS, szwedzka marka supersamochodów krótko wspomniała o wersji Jesko 300, mogącej osiągnąć prędkość 300 mil na godzinę (482,8 km/h). W rzeczywistości Koenigsegg jest przekonany, że Jesko przekroczy tę imponującą liczbę, aby zdetronizować własny samochód w wyścigu na podium prędkości – Agerę RS.

Na marginesie, Bugatti Chiron Super Sport 300 nie został ukoronowany najszybszym samochodem produkcyjnym na świecie, ponieważ nie osiągnął maksymalnej prędkości w obu kierunkach.

Nowy raport opublikowany przez The Supercar Blog sugeruje, że Jesko będzie znacznie szybszy, ponieważ Koenigsegg rzekomo pracuje nad wersją, która zniesie kolejną główną barierę prędkości – 500 km/h (310,6 mph). Nie wiadomo, czy mamy do czynienia z tym samym Jesko 300, czy z jeszcze nowszą wersją.

Producent nie mówi konkretnie, że projekt będzie oparty na Jesku, ale byłoby to najbardziej sensowne, ponieważ jest to najnowszy samochód firmy. Tak czy inaczej, Koenigsegg najwyraźniej przedstawi koncepcję Mission 500 podczas targów samochodowych w Genewie w marcu, aby zaprezentować supersamochód, który może osiągnąć oszałamiającą prędkość 500 km/h.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama